Andrzej Kensbok wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu
Rada nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu w wyniku przeprowadzonego konkursu powołała Andrzeja Kensboka na wiceprezesa spółki - poinformowała w poniedziałek ARP. Zarząd ARP będzie czteroosobowy.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest spółką Skarbu Państwa. Na czele zarządu stoi jej prezes Marcin Chludziński.
"Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. rozstrzygnęła konkurs i powołała na stanowisko wiceprezesa Zarządu Spółki Andrzeja Kensboka. Nowy wiceprezes dołączył do Zarządu ARP, kierowanego przez Marcina Chludzińskiego 6 marca br." - czytamy w komunikacie ARP.
Agencja przypomniała, że w rozpisanym konkursie o stanowisko członka zarządu ARP ubiegało się 12 kandydatów. "Dziesięciu z nich spełniło wszystkie wymogi formalne i zakwalifikowało się do drugiej tury konkursu. Ostatecznie Rada Nadzorcza uznała, że najlepsze kompetencje do objęcia funkcji Wiceprezesa Zarządu ARP SA posiada Andrzej Kensbok" - czytamy.
Nowy wiceprezes ARP jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji. Od początku swojej kariery zawodowej związany był z działalnością biznesową. Posiada doświadczenie z międzynarodowych korporacji, firm produkcyjnych, konsultingowych, a także z prowadzenia własnej działalności. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem menadżerskim. Prowadził projekty rekrutacyjne, restrukturyzacyjne, łączenia spółek, budowania zespołów, a także reorganizacji produkcji i rozwoju sprzedaży, realizowane w Polsce i za granicą. Przygotowuje analizy, raporty i artykuły na tematy gospodarcze, przedsiębiorczości, zarządzania i regulacyjne. Jest przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Towarzystwa Gospodarczego.
Obecnie Zarząd ARP składa się z czterech osób: prezesa Marcina Chludzińskiego oraz trzech wiceprezesów: Andrzeja Kensboka, Michała Szaniawskiego i Dariusza Śliwowskiego.
Strategia ARP opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji.
ARP sprawuje nadzór nad dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE EURO-PARK Mielec oraz TSSE EURO-PARK WISŁOSAN.
PAP SZSZ