Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

"Miastyzm"? Zniżki na komunikację miejską dla posiadaczy "Karty Warszawiaka"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 maja 2013, 15:14

    Aktualizacja: 29 maja 2013, 15:15

  • 0
  • Powiększ tekst

Stołeczny ratusz chce wprowadzić "Kartę Warszawiaka" uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na portalu społecznościowym.

Płacący w Warszawie podatki mogliby kupić taniej bilety: 30-dniowy i 90-dniowy. Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, że projekt wkrótce trafi pod obrady Rady Warszawy.

Zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała, że za wcześnie, by mówić o wysokości zniżek, a także o kosztach wprowadzenia "Karty Warszawiaka". "Chcielibyśmy, aby specjalne ceny biletów komunikacji miejskiej obowiązywały od 1 stycznia 2014 r." - dodała.

"Kilkaset tysięcy osób mieszkających i pracujących w Warszawie nie płaci tutaj podatku. Chcielibyśmy, aby Karta Warszawiaka ich do tego zachęciła" - zaznaczyła Kłąb. Przypomniała, że funkcjonują już zachęty do płacenia w Warszawie podatków - m.in. dodatkowe punkty przyznawane podczas przyjmowania dziecka do przedszkola lub żłobka.

Kłąb podkreśliła, że wpływy z PIT stanowią znaczną część budżetu miasta. W budżecie na 2013 r. wpływ z PIT zaplanowano na 3,8 mld zł. Dochody zaplanowano na 12,98 mld zł, natomiast wydatki na 13,9 mld zł.

(PAP)

Powiązane tematy

Komentarze