Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

ZUS nagrodzony! Za wspieranie przedsiębiorczości

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 lipca 2013, 13:01

  • 2
  • Powiększ tekst

Zakład Ubezpieczeń Społecznych okazuje się najbardziej pro-biznesową organizacją w Polsce! ZUS otrzymał nagrodę Pracodawców RP, czyli Wektora. Sprawa wzbudza wiele kontrowersji - komentują ją zarówno dziennikarze, ekonomiści jak i blogerzy. Warto przypomnieć, iż nie dalej jak w ubiegłym roku publikowaliśmy badania na temat stosunku przedsiębiorców wobec ZUS.

Sprawę nagrody w sposób bardzo przewrotny komentuje się na stronie POX.pl.

ZUS... prawie 50 tysięcy urzędników pilnujących, aby każdy polski przedsiębiorca oddał pod przymusem, każdego miesiąca, ponad 1000 zł obowiązkowej daniny, niezależnie od tego czy ma dochód czy poniósł stratę. Tysiące przedsiębiorczych ludzi, którzy nigdy nie zdecydowali się na własny biznes, gdyż nie mieli za co opłacić obowiązkowych składek ZUS. Finansowa pętla na szyi społeczeństwa, krępująca rozwój przedsiębiorczości.

ZUS... Dziesiątki obowiązkowych formularzy i deklaracji dublujących te same informacje. Dziesiątki godzin straconych każdego roku na załatwianiu urzędowych formalności. Ciasny biurokratyczny kaftan, pożerający czas i krępujący wolność jednostki.

ZUS... mimo rosnących co roku składek - permanentny deficyt w kasie i dziesiątki miliardów złotych dotacji z budżetu państwa. A w zamian... głodowe emerytury po 800 zł, nasilające się kontrole i odbieranie tysiącom ludzi prawa do należnego zasiłku.

Tak wygląda ZUS... w świecie realnym.

Jak zatem udało się Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych zdobyć nagrodę Wektora? Przyjrzyjmy się wymaganiom, jakie należy spełnić by zdobyć tę nagrodę.

"Wektory przyznawane są osobom, które swoją działalnością wskazują kierunki mogące być wzorem dla innych, wytyczają godne naśladowania kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Wektory przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości."

Toteż kapituła podjęła jedyną decyzję z możliwych.

"Działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ostatnim roku przyniosły szczególne korzyści polskiej gospodarce, a dodatkowo tworzyły klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości."

Usiądźmy na chwilę i zastanówmy się nad głębią tego uzasadnienia.

Aby dodatkowo się zrelaksować polecamy piękne galerie architektonicznych cudów, w których ZUS w pocie czoła ciężko pracuje aby każdy z nas miał wysoką, godziwą emeryturę i wysoką jakość opieki medycznej za ciężko zapracowane składki. Warto obejrzeć galerię budynków ZUS tutaj, a także przyjrzeć się jakimi samochodami urzędnicy pędzą do pracy.

Od razu chce się pracować, prawda?

POX.pl/ Pracodawcy RP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze