Informacje

Fot.wsieci.pl
Fot.wsieci.pl

W najnowszym tygodniku „wSieci”: Kulisy spotkania Tuska i Putina na smoleńskim pogorzelisku

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 listopada 2013, 18:22

    Aktualizacja: 3 listopada 2013, 18:23

  • 0
  • Powiększ tekst

Już od 4 listopada br. w sprzedaży nowy numer odważnego tygodnika młodej Polski, a w nim między innymi kulisy spotkania Tuska i Putina na smoleńskim pogorzelisku, co mieliby nam dziś do powiedzenia Wielcy Polacy, jaki jest naprawdę Wojciech Cejrowski, a także dodatek specjalny na 11 listopada - „W obronie Niepodległej”.

- Histeryczne reakcje na okładkowe zdjęcie poprzedniego numeru „wSieci” pokazują, jak wielki jest lęk przed ujawnianiem faktów – pisze Marek Pyza. Dziennikarz przypomina: „Zuzanna Kurtyka, wdowa po śp. prezesie IPN, nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła na fotografii z okładki „wSieci”: „Dwóch cynicznych graczy politycznych, a dali podejść się jak dzieci. […] To zdjęcie przejdzie do historii. Nie tylko do historii o tym, jak naga prawda o tragedii w Smoleńsku wychodzi na światło dnia, ale także historii psychologii, pokazując, jak wiele może odkryć mowa ciała i spojrzenie w oczy”.

W temacie tygodnia publicyści zastanawiają się, co – być może – powiedzieliby nam dziś Wielcy Polacy: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, kardynał Stefan Wyszyński, Jan Paweł II i Lech Kaczyński.

Ponadto w najnowszym numerze „wSieci” bracia Karnowscy rozmawiają z mecenas Marią Szonert-Biniedą, która mówi: „uważam, że zamach w Smoleńsku przygotowały polskie i rosyjskie służby specjalne. Środowiska, które wywodzą się ze służb specjalnych PRL”.

Ryszard Makowski pisze o Wojciechu Cejrowskim: „perfekcyjnie wykreował swój wizerunek. Niełatwo stać się kimś rozpoznawalnym z imienia i nazwiska, a z inicjałów WC zrobić chwytliwe logo, znaczące zupełnie coś innego niż do tej pory, to spora sztuka. Być może w publicznym zaistnieniu pomocna była mu szkoła teatralna, być może wrodzone predyspozycje językowe i naśladowcze, ale z pewnością same chwyty formalne nie dałyby takiego efektu”.

Mariusz Pilis rozmawia z księdzem Jarosławem Wąsowiczem, historykiem i publicystą, działaczem Federacji Młodzieży Walczącej i organizatorem w 2007 roku pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, który mówi: „dzisiaj udało się zjednoczyć ruch kibicowski w Polsce wokół wartości patriotycznych”.

Redakcja „wSieci” przygotowała także dla czytelników dodatek specjalny na 11 listopada „W obronie Niepodległej”. W jednym z materiałów - „Nauki z Niepodległej” Krzysztof Czabański pisze: „Odwołanie się do wartości narodowych daje siłę duchową potrzebną do walki o miejsce w Polsce i Europie”. W stałym dodatku „wSieci Kultury” publicyści między innymi polecają, co warto obejrzeć w TV.

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Wiktora Świetlika, Piotra Skwiecińskiego, Jerzego Jachowicza, a także Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej i Kamili Łapickiej, Krzysztofa Feusette’a, Ryszarda Makowskiego, Piotra Zaremby.

Nowy numer „wSieci” już od 4 listopada w sprzedaży, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Tygodnik „wSieci” jest już dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Tylko teraz w Nexto można wypróbować prenumeratę cykliczną tygodnika bez ponoszenia jakichkolwiek opłat przez okres 7 dni. Więcej na  http://blog.nexto.pl/?p=2934.

Powiązane tematy

Komentarze