Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Była ulga i już jej nie ma. Zdaniem resortu finansów byłaby nieuzasadnionym uprzywilejowaniem

Polska Agencja Prasowa

  • Opublikowano: 17 stycznia 2014, 16:46

  • 2
  • Powiększ tekst

Z projektu zmian w ustawie o CIT i PIT, który czeka na rozpatrzenie przez rząd, skreślono zapisy dotyczące ulgi dla oszczędzających na mieszkanie lub dom. Resort finansów uważa, że ulga taka byłaby nieuzasadnionym uprzywilejowaniem tej formy oszczędzania.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którego przyjęcie przez rząd w czwartek zarekomendował Komitet Stały Rady Ministrów. Pierwotnie przewidywał on m.in. wprowadzenie ulgi, która miała zachęcić do oszczędzania na zakup mieszkania lub domu. Resort finansów złożył jednak autopoprawkę do projektu, która wykreśla z niego przepisy o zwolnieniu.

"Wprowadzenie takiego zwolnienia od podatku dochodowego stanowiłoby nieuzasadnione uprzywilejowanie jednej z form oszczędzania" - poinformowało w piątek PAP Ministerstwo Finansów.

Początkowo dokument zakładał, że odsetki od środków na rachunkach bankowych albo rachunkach w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, które zostaną przeznaczone na realizację celu mieszkaniowego, byłyby zwolnione z PIT. Warunkiem skorzystania ze zwolnienia miało być oszczędzanie przez okres nie krótszy niż pięć lat.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze