Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Ministerstwo pracy pomaga! Uruchomiło portal internetowy dla bezdomnych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 stycznia 2014, 08:53

    Aktualizacja: 24 stycznia 2014, 13:31

  • 13
  • Powiększ tekst

Ministerstwo pracy uruchomiło portal skierowany do osób... bezdomnych i bez środków do życia. Mogą tam uzyskać pomoc. To nie żart.

Naturalne jest, że osoba bezdomna lub żyjąca poniżej minimum socjalnego ma dostęp do internetu, dlatego resort pracy za skromną kwotę 50 mln złotych stworzył portal mający takim osobom pomagać.

Na stronie czytamy

Oddajemy do Państwa użytku portal informacyjno-usługowy emp@tia.

Portal emp@tia adresowany jest w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa oraz pracowników instytucji tę pomoc świadczących.

Tworząc portal emp@tia chcieliśmy, żeby w jednym miejscu mogli Państwo znaleźć kompletne i aktualne informacje potrzebne przy ubieganiu się o pomoc i od razu o tę pomoc zawnioskować.

Już teraz mogą Państwo uzyskać tutaj szczegółowe informacje dotyczące: rodzaju pomocy, o którą można się ubiegać, zasad jej przyznawania oraz instytucji publicznych jej udzielających.

Już teraz też w wybranych województwach, które zgłosiły się do programu pilotażowego: łódzkim i świętokrzyskim, do części instytucji działających na ich terenie, mogą Państwo złożyć drogą elektroniczną wniosek o pomoc społeczną dla siebie lub innej osoby, w tym:

- Wniosek o przyznanie pomocy społecznej – PS – 1,
- Powiadomienie o zmianie sytuacji życiowej – PS – 2,
- Informację o potrzebie przyznania pomocy społecznej innej osobie/rodzinie – PS – 3.

Od początku nowego roku będziemy jednak rozszerzać zakres portalu emp@tia o możliwość elektronicznego wnioskowania w innych sprawach.
Zakładamy, że do końca 2014 r. będzie możliwe złożenie większości wniosków (wraz z załącznikami i oświadczeniami) z obszaru zabezpieczenia społecznego i rodziny.

Mamy też nadzieję, że do tego czasu każda gmina w Polsce przyłączy się do portalu i powstanie spójny system, ułatwiający ubieganie się o pomoc i tej pomocy przydzielanie.

Bezdomni i ubodzy będą mogli teraz załatwić swoje sprawy przez internet i złożyć podpis elektroniczny pod wnioskiem o zapomogę.

Gratulujemy pomysłu ministerstwu i resztę pozostawiamy bez komentarza

as/

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------

Zajrzyj do naszego sklepu wSklepiku.pl!

Znajdziesz tam bogatą ofertę  książek w bardzo atrakcyjnych cenach!

 

Powiązane tematy

Komentarze