Informacje

fot. PAP
fot. PAP

Jarosław Kaczyński: "Uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych"

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 25 maja 2014, 22:51

  • 2
  • Powiększ tekst

Mamy wstępne wyniki. Zobaczymy, jakie będą ostateczne, ale już dziś można powiedzieć tak: to są wybory dla nas trudne — mówił Jarosław Kaczyński w krótkim przemówieniu po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że to o wiele lepszy wynik jego partii niż 5 lat temu:

Uzyskaliśmy najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych. Różnica między nami radykalnie się zmniejszyła: od 17 punktów… To dobra podstawa do dalszej ofensywy. Naszym celem jest to, o czym mówiliśmy: dobra zmiana w Polsce. Droga do tej dobrej zmiany została otwarta! — mówił były premier. I dodawał:

Zapewniam, że będziemy iść tą drogą konsekwentnie, niezależnie od wszystkich trudności. Ta kampania była związana z różnymi trudnościami. Powtarzam – mimo wszystko uzyskaliśmy zdecydowanie dobry wynik i otwarliśmy drogę do zmian w Polsce! Do tego, by Polska była pod każdym względem lepsza niż dziś. Nasi sąsiedzi i pobratymcy – Ukraińcy wybrali dziś nowego prezydenta. Nie udało się sparaliżować tych wyborów. To też dobre wydarzenie, powinniśmy pamiętać, że trzeba iść naprzód, ku umacnianiu demokracji i umacnianiu pozycji naszego państwa, narodu i regionu, by ta wielka walka między tym, co dobre, demokratyczne i sprawiedliwe, a tym co niedemokratyczne, została rozstrzygnięta. Jestem przekonany, że ten czas nie jest już odległy — zakończył prezes PiS.

A kandydat PiS prof. Zdzisław Krasnodębski dodawał:

To remis w granicach błędu statystycznego. Uważam, że to bardzo dobry wynik – życzyłbym sobie, by to była wyraźna przewaga PiS, ale te wybory są zapowiedzią, że reprezentacja PiS będzie mocna — mówił Kaczyński.

svl

Powiązane tematy

Komentarze