Chcesz założyć start-up? Teraz najlepszy moment
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pomoże młodym spółkom wylansować ich innowacyjne rozwiązania za granicą. Nie pożałuje grosza na udział przedsiębiorców w targach i misjach biznesowych - pisze środowy „Puls Biznesu”.
Tylko do 17 października, jak wskazuje gazeta, właściciele MŚP i start-upów z branż edtech i greentech mogą startować w konkursie „Start-ups are us” z działania 2.29 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Przedsiębiorcy, którzy pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami edukacyjnymi i dotyczącymi gospodarki o obiegu zamkniętym, ochrony środowiska oraz odnawialnej energetyki otrzymają eksperckie wsparcie. Dzięki niemu łatwiej będą mogli zdobyć międzynarodowe doświadczenie biznesowe i nawiązać kontakty z potencjalnymi inwestorami i kontrahentami.
„Uruchomiony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) konkurs jest nową inicjatywą. Skierowaną przede wszystkim do start-upów. Właściciele tych firm mają świetne pomysły. Realizowane przez nich projekty mogą zrewolucjonizować polską gospodarkę i nasze codzienne życie” – mówi cytowany przez „PB” Michał Polański, dyrektor departamentu wsparcia przedsiębiorczości w PARP.
Spore ryzyko biznesowe
Zwraca uwagę, że działalność start-upów wiąże się ze sporym ryzykiem biznesowym.
Celem konkursu Start-ups are us jest z jednej strony pomoc firmom w ekspansji zagranicznej i nawiązaniu wartościowych kontaktów biznesowych, które ułatwią im dalszy rozwój. Natomiast z drugiej strony udział w naborze to szansa na zmniejszenie ryzyka związanego z prowadzeniem start-upu. Chcemy pokazać przedsiębiorcom, jakie trendy obowiązują na międzynarodowych rynkach, z kim będą tam konkurować i jak powinni promować się za granicą.
Obecnie, jak przypomina „Puls Biznesu”, PARP prowadzi nabory dla start-upów działających w dwóch branżach: edtech i greentech. Wkrótce ogłosi kolejną odsłonę konkursu dla firm z innych sektorów.
PAP/ as/
»» Odwiedź wgospodarce.pl na GOOGLE NEWS, aby codziennie śledzić aktualne informacje.
»» O bieżących wydarzeniach w gospodarce i finansach czytaj tutaj:
Pracę może stracić ok. 70 tys. osób
W 2023 zysk 2 mld, w 2024 strata 6 mld. „Wyjaśnienie”
Idzie wielkie bezrobocie? „Coraz mniej ofert”
»» Czy jesteśmy gotowi na wyższe rachunki za energię? - rozmowa z red. Agnieszką Łakomą na antenie telewizji wPolsce24 – oglądaj tutaj: