Informacje

Fot. PAP / Leszek Szymański
Fot. PAP / Leszek Szymański

Rosjanie zdobyli złoto w mistrzostwach świata "World of Tanks" rozgrywanych w Warszawie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 kwietnia 2015, 22:01

  • 0
  • Powiększ tekst

Rosyjska ekipa Hellraisers pokonała w finałowym meczu chińską drużynę Elong (EL Gaming), zdobywając tytuł mistrzów świata ligi Wargaming. Niedzielne widowisko podobnie jak wcześniejsze mecze obejrzało na miejscu setki widzów, a w internecie tysiące.

Mistrzostwa w "World of Tanks" - grze komputerowej z gatunku MMO wyprodukowanej i wydanej przez Wargaming.net, koncentrującej się na bitwach pancernych, po raz drugi były rozgrywane w stolicy.

Napięcie przed finałowym pojedynkiem rozgrywanym w halii Expo XXI sięgało zenitu, bo gracze grali o niebagatelną kwotę 150 tys. dolarów. Widzowie reagowali oklaskami i okrzykami na każde dobre zagranie ekipy, której kibicowali. Szczególnie aktywni byli chińscy kibice, którzy w przerwach między potyczkami próbowali zdekoncentrować Rosjan. Ostatecznie po trofeum sięgnęła jednak drużyna Hellraisers, wygrywając 6 do 1. Chińczycy, lądując na drugiej pozycji, zdobyli 75 tys. dolarów.

Na trzecim miejscu uplasowali się obrońcy tytułu mistrzowskiego Natus Vincere (35 tys. USD), a na czwartym Kanza Kru (20 tys USD) , w której grał jedyny Polak na tych mistrzostwach - Piotr Peschke, znany jako Ealien. W sumie pula nagród w tegorocznych mistrzostwach wynosiła 300 tys. USD, czyli ponad 1,1 mln zł.

PR manager firmy Wargaming na Polskę Konrad Rawiński ocenił w rozmowie z PAP, że dwudniowe mistrzostwa bardzo się udały.

"Mieliśmy gigantyczną liczbę odwiedzających. Przez pełne dwa dni, od samego początku do samego końca, na pewno odwiedziło nas kilkadziesiąt tysięcy osób. Mistrzostwa były bardzo bezpieczne, rozgrywane w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Było tu bardzo dużo rodzin z małymi dziećmi" - dodał.

Pytany, czy Warszawa może w przyszłym roku po raz kolejny zostać e-sportową stolicą "World of Tanks", ocenił, że jest na to duża szansa.

"Warszawa jest fantastycznym miastem, jest otwarta dla ludzi z całego świata, jest miastem nowoczesnym, jedną z wiodących stolic Europy. Teraz będziemy analizowali mistrzostwa, co poszło dobrze, co może być trochę lepiej i za jakiś czas podejmiemy decyzję, gdzie będą organizowane kolejne. Stolica ma duże szanse" - powiedział Rawiński.

Finały w World of Tanks były rozgrywane przez dwa dni. Udział w nich wzięło 12 najlepszych e-sportowych drużyn świata reprezentujących USA, Chiny, Rosję, Azję i Europę. Były to: Virtus.Pro, WP.SC6, Kazna Kru, Schoolbus, Arete, Hellraisers, Elong, Natus Vincere, Rulette, RG. Razer, Yato Gaming i Elevate. W sobotę odbyły się mecze grupowe, a w niedzielę pucharowe w systemie play-off.

Impreza była bezpłatna dla widzów. W tym roku dla sympatyków czekały liczne zabawy i atrakcje związane z grą. W specjalnej przystosowanej do gry wielkiej ciężarówce gracze pograć w "czołgi" i poczuć emocje profesjonalnych zawodników, rywalizując w systemie 7 na 7.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze