Informacje

Fot. Juez Central/Twitter.com
Fot. Juez Central/Twitter.com

Absolutnie rekordowy transfer w chińskim futbolu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 lutego 2016, 11:15

  • 0
  • Powiększ tekst

Kolumbijski napastnik Jackson Martinez przeszedł z Atletico Madryt do Evergrande Kanton za 42 miliony euro - poinformował chiński klub. To transferowy rekord w azjatyckiej piłce nożnej.

"Kupno Martineza jest nie tylko zgodne z naszym założeniami pozyskiwania graczy z najlepszej +20+ świata, ale to także kolejny krok w naszym pięcioletnim planie" - napisano w oświadczeniu klubu.

Kolumbijczyk, który podpisał czteroletni kontrakt, przeszedł już badania i 9 lutego ma dołączyć do zespołu w Dubaju, gdzie ten przygotowywać się będzie do nowego sezonu. 29-letni piłkarz został pozyskany przez Atletico z FC Porto latem ubiegłego roku za 35 mln euro. W tym czasie wystąpił w 15 meczach i strzelił tylko dwie bramki. Trenerem Evergrande jest Brazylijczyk Luiz Felipe Scolari, a w składzie drużyny jest m.in. Brazylijczyk Paulinho.

Tydzień wcześniej inny chiński klub - Jiangsu Suning - pozyskał Brazylijczyka Ramiresa z Chelsea Londyn za 33 mln euro.

W środę Azjatycka Konfederacja Piłkarska poinformowała o nałożeniu kary na Evergrande Kanton za kilka wykroczeń, do których doszło przy okazji listopadowego rewanżowego meczu w finale azjatyckiej Ligi Mistrzów. Triumfator rozgrywek musi zapłacić łącznie 160 tys. dolarów, a pierwszy mecz grupowy w kolejnej edycji rozegra przy pustych trybunach. Jednym z przewinień było potajemne filmowanie treningu rywali - Al-Ahli Dubaj.

Powiązane tematy

Komentarze