Informacje

Fot. Freeimages/Ilker
Fot. Freeimages/Ilker

Internet na próbę dla każdego, z możliwością zerwania umowy. Nowy projekt Ministerstwa Cyfryzacji

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 kwietnia 2016, 15:11

  • Powiększ tekst

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z największymi operatorami mobilnymi przygotowało projekt, w ramach którego każdy obywatel będzie mógł uzyskać dostęp do internetu na próbę i zerwać umowę, jeśli oferta nie spełni jego oczekiwań.

Memorandum z resortem cyfryzacji podpisali najwięksi operatorzy działający w Polsce: Cyfrowy Polsat, Orange Polska, P4, Polkomtel i T-Mobile Polska.

Na mocy zawartej umowy operatorzy zobowiązali się do zaoferowania klientom możliwości przetestowania usługi dostępu do internetu w konkretnej sieci bez dodatkowych zobowiązań.

W praktyce oznacza to, że klienci będą mogli przetestować usługę dostępu do internetu u każdego z operatorów, którzy podpisali memorandum, a następnie – jeśli jakość usługi okaże się dla nich niezadowalająca – zrezygnować z oferty bez żadnych konsekwencji i przetestować propozycję innego operatora.

– Przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy podpisali Memorandum, zadeklarowali posiadanie w bieżącej sprzedaży każdego z przedsiębiorców co najmniej jednej oferty „na próbę” w zakresie usługi dostępu do Internetu, umożliwiającej użytkownikom sprawdzenie jakości świadczonej usługi dostępu do Internetu i ewentualne rozwiązanie przez użytkownika umowy o świadczenie usługi dostępu do Internetu w okresie 14 dni kalendarzowych od dnia jej zawarcia lub ofert umożliwiających użytkownikom sprawdzenie jakości świadczonej usługi dostępu do Internetu w okresie 14 dni kalendarzowych przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy, przy czym każdy z przedsiębiorców ma prawo do swobodnego konstruowania ofert „na próbę”, w szczególności w zakresie aspektów technicznych, organizacyjnych i finansowych – czytamy w informacji opublikowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Zawarte ustalenia będą obowiązywały do 31 grudnia 2016 roku. Memorandum ma charakter otwarty, co oznacza, że w każdej chwili mogą dołączyć do niego inni operatorzy świadczący w Polsce usługę dostępu do internetu.

MK

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych