Informacje

Fot. C41n/CC BY-SA 3.0
Fot. C41n/CC BY-SA 3.0

Tesco zamyka sklepy w Polsce i zwalnia pracowników

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 8 lipca 2016, 15:10

    Aktualizacja: 8 lipca 2016, 15:29

  • 30
  • Powiększ tekst

Siedem supermarketów sieci Tesco zostanie zamkniętych tuż po wakacjach, co będzie jednoznaczne z koniecznością zwolnienia pracujących tam osób. Zobaczcie, z jakich miast Tesco zniknie już 1 września.

– 5 lipca 2016 r. w Krakowie odbyło się spotkanie pomiędzy pracodawcą a związkami działającymi w Tesco Polska ws. konsultacji warunków zwolnień pracowników z zamykanych sklepów. Podczas spotkania zostały przedstawione propozycje dotyczące dodatkowych rekompensat dla pracowników – czytamy na stronie NSZZ Solidarność Tesco.

Chodzi o sklepy w następujących miastach: Brodnica, Chorzów (Floriańska), Dąbrowa Górnicza, Gdańsk (Żylewicza), Legnica (Piłsudskiego), Mysłowice (Brończyka) i Rzeszów (Broniewskiego).

Kolejne spotkanie ze związkami w tej sprawie zostało zaplanowane na 15 lipca. Biuro prasowe Tesco poinformowało, że w przypadku części pracowników sieć będzie starała się zaoferować im alternatywne stanowiska w sklepach w tym samym regionie, w którym pracują obecnie.

To nie pierwsza tego typu sytuacja, w której Tesco decyduje się na likwidację niektórych sklepów „ze względów biznesowych”. Na początku 2015 roku sieć zamknęła sześć zlokalizowanych w Bydgoszczy, Kudowie-Zdroju, Legionowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gniewie i Nowem.

Tesco, które w naszym kraju działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Tesco Polska sp. z o.o., posiada 450 sklepów w całej Polsce.

/mk /NSZZ Solidarność Tesco /dlahandlu.pl

Powiązane tematy

Komentarze