Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Wielki sukces Wiedźmina

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 19 lipca 2016, 10:19

    Aktualizacja · 19 lipca 2016, 13:25

  • 0
  • Tagi: CD Projekt gaming gospodarka gry lifestyle „Wiedźmin”
  • Powiększ tekst

Wiedźmin wciąż święci triumfy. Trzecia część przygód zabójcy potworów sprzedaje się tak dobrze, że zaskoczyło to nawet twórców.

Marcin Iwiński, dyrektor wykonawczy CD Projekt RED stwierdza, że 10 mln egzemplarzy "Wiedźmina 3" robi istotnie ogromne wrażenie:

Jesteśmy całkowicie przytłoczeni, ponieważ - i mówię szczerze - nie oczekiwaliśmy takiej skali sukcesu. Jeśli chodzi o wyniki, seria Wiedźmin sprzedała się w ponad 20 milionach kopii na całym świecie, a Wiedźmin 3 jest autorem blisko połowy tego wyniku. Praktycznie podwoiliśmy sprzedaż serii.

Iwiński odniósł się też do kwestii piractwa:

Wiedźmina 3, podobnie jak drugą część, wypuściliśmy bez jakichkolwiek środków zabezpieczających. Już pierwszego dnia mogłeś pobrać grę z GOG-a, a potem dać ją przyjacielowi, wrogowi zresztą też, na dysku przenośnym. A mimo to nadal sprzedaliśmy 10 milionów kopii na wszystkich trzech platformach.

Mimo obecności na rynku konsol najnowszej generacji, według Iwińskiego "Wiedźmin 3" najpopularniejszy był jednak w edycji PC.

W tym roku premierę miał drugi i ostatni dodatek do "Wiedźmina 3". Obecnie twórcy gry pracują nad samodzielną edycją gry karcianej "Gwint" a także nową grą - "Cyberpunk 2077".

gram.pl/ as/

CZYTAJ TEŻ: Stare dobre gry w natarciu, czyli jak Polacy dokonali niemożliwego.

Komentarze