Informacje

Druga debata Trump-Clinton, fot. PAP/ EPA/JIM LO SCALZO
Druga debata Trump-Clinton, fot. PAP/ EPA/JIM LO SCALZO

Debata Clinton-Trump na korzyść kandydatki Demokratów?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 października 2016, 07:43

    Aktualizacja: 10 października 2016, 08:08

  • 2
  • Powiększ tekst

W St. Louis w stanie Missouri odbyła się w nad ranem w poniedziałek polskiego czasu druga debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA - reprezentującej Demokratów Hillary Clinton i Republikanina Donalda Trumpa. W pierwszych sondażach Bloomberga ponad połowa widzów stwierdziła, że Clinton miała przewagę w tej potyczce, podobnie jak w pierwszym starciu. W sondażach przed debatą jej przewaga nad Trumpem wynosiła 5 punktów procentowych.

Agencja AP zwraca uwagę, że wchodząc do studia Trump i Clinton nie podali sobie dłoni. Według pierwszych komentarzy debata miał ostry, momentami brutalny przebieg.

Na początku debaty kandydat Republikanów odniósł się do tzw. taśm Trumpa, nagrań, na których w wulgarnych słowach chwalił się on swymi podbojami erotycznymi i w seksistowski sposób mówił o kobietach.

"Wstydzę się tego" - powiedział ze skruchą Trump. "Nikt nie szanuje kobiet bardziej niż ja" - zapewnił.

Zaplanowany na 90-minutowy pojedynek miał formę spotkania kandydatów z wyborcami. Debatę prowadzili dziennikarz telewizji CNN Anderson Cooper i Martha Raddatz z telewizji ABC. Połowę pytań zadali kandydatom moderatorzy, a połowę widzowie.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze