Informacje

Polski robot kartezjański na targach Hannover Messe 2017

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 kwietnia 2017, 11:37

  • 0
  • Powiększ tekst

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej – Hannover Messe, 24-28.04.2017. Wśród kilku tysięcy wystawców z całego świata, swoje najnowsze produkty zaprezentuje tam ok. 200 firm z naszego kraju. Na oficjalnym polskim stoisku narodowym, pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju, eksponowanych będzie jedenaście z nich, m.in. Solaris, Ursus, Saule Technologies, Zortrax, H. Cegielski, a wśród nich także robot kartezjański z serii midiLine z firmy TMA Automation, jako jedyny przedstawiciel Pomorza.

Hasłem przewodnim tegorocznych targów Hannover Messe jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne aktualne trendy w przemyśle związane np. z efektywnością energetyczną i materiałową, cyfryzacją produkcji, potocznie znaną jako Industry 4.0. Na tegorocznej wystawie zaprezentuje się 6.500 wystawców z 70 krajów z całego Świata.

Rozwój robotyki stwarza niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowoczesnego przemysłu, a przede wszystkim wzrostu efektywności pracy niemal każdej jego dziedziny. - Mówi Marek Łangowski, Prezes Zarządu TMA Automation - Na targach Hannover Messe pokażemy, że polska myśl technologiczna może w tym zakresie skutecznie konkurować na światowych rynkach. Pokażemy robota, który już dziś spełnia wszelkie standardy pracy w fabrykach działających w myśl idei Przemysłu 4.0. - dodaje.

Robot kartezjański TMA to pierwszy, seryjnie produkowany robot kartezjański w Polsce, przeznaczony dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, spożywczej, farmaceutyczno-medycznej oraz automotive. Znajduje szerokie zastosowanie w aplikacjach do odbioru detali z wtryskarek, podawania detali do obtrysku, odkładania detali na transporterze taśmowym oraz do wszelkiego rodzaju paletyzacji. Dodatkowo, dzięki specjalnej konstrukcji, idealnie nadaje się do zdobienia detali w formie, w technologii IML (In Mold Labeling), która wymaga wysokiej precyzji, niezawodności i powtarzalności działania, a w praktyce niemożliwa do wykonania przez człowieka. Robot kartezjański TMA to niezbędne uniwersalne ogniwo w wielu automatycznych procesach produkcyjnych, jako urządzenie współpracujące z maszynami typu wtryskarki oraz systemami decyzyjnymi np. systemy wizyjne, systemy wagowe.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze