Informacje

Fot. Fratria/Andrzej Wiktor
Fot. Fratria/Andrzej Wiktor

PZU i PFR wezmą dywidendę z Pekao z zysku za 2016 rok

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 4 maja 2017, 14:56

  • 0
  • Powiększ tekst

Polski Fundusz Rozwoju i Powszechny Zakład Ubezpieczeń chcą sfinalizować zakup akcji Pekao z początkiem czerwca br., czyli przed dniem dywidendy. Dzięki temu dywidenda z banku za rok 2016 wpłynie na konta obu instytucji

Po zgodzie Komisji Nadzoru Finansowego zgodnie z planem zakładamy finalizację nabycia akcji Pekao SA z początkiem czerwca br. Finalizacja transakcji powinna nastąpić przed dniem dywidendy, co pozwoli na otrzymanie przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU dywidendy za 2016 rok – powiedział Paweł Borys, prezes PFR, cytowany w komunikacie.

Celem PFR, jako długoterminowego strategicznego partnera finansowego, jest wspieranie PZU w realizacji strategii stworzenia silnej polskiej grupy bankowej o dużym potencjale wzrostu, podano także.

Zakup akcji banku Pekao jest jedną z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach. PFR spodziewa się uzyskania zwrotu z inwestycji w Pekao na poziomie powyżej 10% w stosunku rocznym i zakłada długoterminowy horyzont inwestycyjny - czytamy w komunikacie.

Czytaj też [KNF zgodziła się na zakup Banku Pekao przez Grupę PZU i PFR] (http://wgospodarce.pl/informacje/36112-knf-zgodzila-sie-na-zakup-banku-pekao-przez-grupe-pzu-i-pfr)

KNF 4 maja br. stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec planowanego nabycia przez PZU oraz PFR akcji Banku Pekao w liczbie powodującej przekroczenie 20% i nie więcej niż jednej trzeciej ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu oraz udziału w kapitale zakładowym tego banku.

W grudniu ub.r. PZU i PFR podpisali z UniCredit umowę, która przewiduje zakup przez nich docelowo odpowiednio 20% i 12,8% akcji Banku Pekao za łączną kwotę 10,59 mld zł. Cena za pakiet nabywany przez PZU wynosi 6,46 mld zł. Umowa wejdzie w życie, jeśli do 8 grudnia 2017 r. ziści się szereg warunków zawieszających.

ISB, MS

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze