Informacje

* źródło PKN Orlen
* źródło PKN Orlen

PKN Orlen uruchomił w Mülheim pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 maja 2017, 12:35

  • 1
  • Powiększ tekst

PKN Orlen uruchomił pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem - w Mülheim na niemieckiej stacji działającej pod marką star, podał koncern.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznych zmian zachodzących na rynku paliw oraz w całym naszym otoczeniu. Co oczywiste, niosą one ze sobą wiele wyzwań, ale również szans, które chcemy wykorzystywać. Wprowadzanie programów pilotażowych dla różnych technologii pozwala nam zdobywać niezbędne doświadczenie w obszarze infrastruktury, logistyki, ale także modelu sprzedażowego czy obsługi klienta. Dzięki temu zyskujemy gotowość do szybkiego reagowania i wychodzenia naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów - powiedział członek zarządu ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński, cytowany w komunikacie.

Według ekspertów, zaletą technologii wodorowej jest przede wszystkim przyjazność względem środowiska, stosunkowo duży zasięg pojazdów napędzanych wodorem - do około 500 km na jednym zbiorniku - oraz krótki czas tankowania, podano także.

Jeżeli chodzi o rynek paliw alternatywnych, PKN Orlen z powodzeniem testuje również rozwiązania z zakresu elektromobilności. W ramach współpracy z firmą Tesla na stacjach grupy Orlen funkcjonują punkty ładowania elektrycznego samochodów tego producenta: w Polsce na stacji Orlen w Kostomłotach oraz w Katowicach, przy ul. Murckowskiej i w Niemczech, w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii - Pomorze Przednie i Uckerfelde w Branderburgii - przypomniano.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Na podst. ISBnews

Powiązane tematy

Komentarze