Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Na giełdach europejskich spadki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 3 sierpnia 2017
  • 11:53
  • 0
  • Tagi: biznes giełda gospodarka
  • Powiększ tekst

W zachodniej Europie na giełdach spadki indeksów. Kolejne spółki w regionie podają swoje wyniki finansowe. Fed woli być ostrożny w dalszym podwyższaniu stóp procentowych - informują maklerzy.

Firma motoryzacyjna BMW zanotowała w II kw. EBIT na poziomie 2,93 mld euro wobec prognoz analityków na poziomie 2,82 mld euro.

Axa w I połowie 2017 r. zaraportowała zysk netto w wysokości 3,27 mld euro, a oczekiwano na rynku 3,15 mld euro.

Zysk netto banku UniCredit wyniósł w II kw. 945 mln euro wobec szacunków 587,4 mln euro.

Deutsche Telekom podwyższył cel EBITDA w roku podatkowym do 22,3 mld euro.

Credit Agricole zanotował zaś w II kw. zysk netto 1,35 mld euro, powyżej szacowanych przez analityków 1,02 mld euro.

Na rynku walutowym dolar nieco się umacnia - euro traci 0,09 proc. do 1,1845 USD. Japoński jen w dół o 0,01 proc. do 110.73 za 1 USD. Złoto zniżkuje w transakcjach spot 0,3 proc. do 1.262,00 USD za uncję.

Tymczasem przedstawiciele Fed wyrażają zachowanie ostrożności co do dalszych podwyżek stóp procentowych w USA.

James Bullard, prezes Fed z St. Louis powiedział w środę agencji MNI, że z uwagi na perspektywy inflacyjne w USA nie opowiedziałby się za podwyżką stóp procentowych w krótkim terminie.

Prezes Fed z San Francisco John Williams ocenił z kolei w środę w Las Vegas, że odpowiednia może być jeszcze jedna podwyżka stóp procentowych w USA w tym roku, a w przyszłym może jakieś trzy, biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy i inflację zbliżającą się do 2 proc.

Dodał, że wrześniowe posiedzenie Fed może być odpowiednim czasem do ogłoszenia startu ograniczania sumy bilansowej Fed.

Loretta Mester, szefowa Fed w Cleveland, wyraziła zaś nadzieję, że niska inflacja jednak się odbije. "Nadal prognozuję stopniowy wzrost inflacji, z czasem do 2 procent" - stwierdziła w środę w Ohio.

Zapytana przez dziennikarzy o możliwą podwyżkę stóp procentowych w USA podczas posiedzenia Fed 19-20 września Mester stwierdziła, że chce poczekać na dodatkowe dane o inflacji przed podjęciem takiej decyzji.

"Mogłoby być coś więcej i chciałabym spojrzeć na dane zanim zdecyduję, jaka jest moja polityka (w sprawie stóp procentowych)" - powiedziała Mester.

W czwartek inwestorzy poznają wkrótce wskaźniki PMI w sektorze usług w lipcu m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i strefie euro.

Dane takie podali już Chińczycy - indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Chin, wyniósł w lipcu 51,5 pkt. wobec 51,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podały Caixin i Markit Economics. Wskaźnik PMI composite wyniósł 51,9 pkt. wobec 51,1 pkt. poprzednio.

Przed południem na rynku pojawią się informacje o sprzedaży detalicznej w strefie euro w czerwcu, a o 13.00 Bank Anglii przedstawi swoją decyzję w sprawie polityki monetarnej. Analitycy nie spodziewają się jednak tu żadnych zmian.

O 13.30 gracze rynkowi poznają informację z rynku pracy w USA w lipcu, podaną przez Challengera, a o 14.30 liczbę zarejestrowanych w USA nowych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 29 lipca.

O 15.45 Markit poda wskaźnik PMI w usługach w USA w lipcu, a o 16.00 pojawią się dane o zamówieniach w amerykańskim przemyśle w czerwcu oraz o zamówieniach na dobra trwałe w czerwcu.

tytuł

PAP/ as/

Komentarze