Dokumentacja celna. Poczta Polska szuka pracowników
Trwają rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek - poinformowała Poczta Polska. Oferta skierowana jest do kandydatów m.in. z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe – najlepiej w logistyce operacji pocztowych.
Ruszyły rekrutacje pod hasłem: +Pracuj z nami i rozwijaj się w obsłudze celnej+. Dotyczą Warszawy i Lublina.
Dotychczas aplikować do pracy na stanowisku ds. obsługi celnej mogli tylko pocztowcy. W marcu Poczta Polska umożliwiła jednak także zgłaszanie się kandydatom spoza spółki. Pracodawca zapewnia przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój zawodowy w strukturach Poczty. Zaletą tej pracy jest stabilność zatrudnienia w ważnym obszarze działalności firmy.
Poczta Polska przypomniała, że od 1 lipca br. przejmie wiele funkcji służb celnych.
1 lipca 2021 r., wejdzie w życie tzw. +pakiet VAT dla e-commerce+, a Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, czyli odciąży służby celno-skarbowe w części wypełnianych przez nie funkcji. W ten sposób spółka stanie się +bramą podatkową+ między UE, a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami.
Poczta Polska zleciła przygotowanie oprogramowania obsługującego zgłoszenia celne przesyłek pocztowych swojej spółce technologicznej Poczta Polska Usługi Cyfrowe. Ta przygotowuje oprogramowanie potrzebne do prowadzenia rozliczeń między Pocztą a Krajową Administracją Skarbową.
_Usytuowanie Polski na mapie świata sprawia, że jesteśmy bramą do Europy dla towarów, które napływają m. in. z krajów azjatyckich. Stąd współpraca Poczty z KAS, aby wspólnie przygotować się na zmiany, jakie niesie +pakiet VAT dla e-commerce+. Zależy nam, aby sprawnie i zgodnie z nowym prawem obsługiwać rosnące wolumeny przesyłek z towarami spoza UE. Zamawiający je, polscy klienci, oczekują szybkich dostaw i prostych procedur celno-skarbowych. Staramy się spełniać oczekiwania podmiotów i klientów partycypujących w rozwijającym się handlu transgranicznym. Automatyzacja i informatyzacja obsługi przesyłek – także zagranicznych – umożliwi nam rozwój i pozwoli wykorzystać potencjał sprzedażowy. Zależy nam, aby liczba tych przesyłek miała tendencję wzrostową, zgodnie ze światowymi trendami rozwoju e-commerce – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.
Oferta rekrutacyjna Poczty Polskiej jest skierowana do kandydatów z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe – najlepiej w logistyce operacji pocztowych, znających przepisy celne oraz przepisy dotyczące pobierania należności celno-podatkowych. Możliwe jest także zdobycie tej wiedzy i umiejętności podczas szkoleń. Jak dodała spółka „mile widziana jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie podstawowym w piśmie”. Oferta jest kierowana dwutorowo – do pracowników Poczty, którzy gotowi byliby się przekwalifikować, jak również do kandydatów z zewnątrz.
PAP/RO
CZYTAJ TEŻ: UE chce teraz… zakazać samochodów!