Natkański: gwarancje i programy BGK zostaną przedłużone
Patrząc na dalszy rozwój pandemii, kolejne problemy gospodarcze i finansowe firm - pojawiła się potrzeba, by te zmiany obowiązujące w produktach BGK wydłużyć - mówi Piotr Natkański. Dyrektor ds. Sprzedaży Banku Gospodarstwa Krajowego był gościem Macieja Wośko w programie „Wywiad Gospodarczy”
Pakiet wsparcia związany z Tarczą Antykryzysową zawiera wiele instrumentów, na szczególną uwagę zasługuje system gwarancji oferowany przez BGK. Ciężko wyróżnić konkretny produkt, zależy to od potrzeb przedsiębiorcy i to on decyduje, który jest najbardziej adekwatny do potrzeb. Tym najbardziej powszechnym jest gwarancja de minimis. Funkcjonuje od 2013 roku, ale to w bieżącym roku najbardziej ją dostosowaliśmy do potrzeb rynkowych. Od marca, dwa tygodnie po wprowadzeniu lockdownu wprowadziliśmy nowe zasady tej gwarancji - przypomina Natkański.
Przedsiębiorcy zadają sobie pytanie, czy o podobne ułatwienia i wsparcie będą mogli starać się również w 2021 roku. Natkański przyznaje, że pierwotnie BGK zakładało funkcjonowanie bieżących produktów do końca 2020 roku.
Patrząc na dalszy rozwój pandemii, kolejne problemy gospodarcze i finansowe firm - pojawiła się potrzeba, by te zmiany obowiązujące w produktach BGK wydłużyć. Mogę już poinformować wszystkich, że będzie to obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. Będzie można do tego czasu starać się o kredyty z korzystniejszymi warunkami - mówi dyrektor ds. Sprzedaży Banku Gospodarstwa Krajowego.
O instrumentach BGK i ich wpływie na przedsiębiorstwa w walce z Covid-19 w wywiadzie poniżej:
Czytaj też: Nowy impuls rozwojowy polskiej gospodarki