Analizy

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

S&P 500 bije kolejne rekordy

źródło: dr Maciej Jędrzejak, dyrektor zarządzający Saxo Bank Polska

  • Opublikowano: 22 sierpnia 2014, 11:55

  • Powiększ tekst

Czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem kolejnych wzrostów na Wall Street wywołanych dobrymi wiadomościami napływającymi z amerykańskiego rynku pracy.

Jak wynika z danych opublikowanych przez tamtejszy urząd statystyczny, liczba złożonych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła w ostatnim tygodniu z 312K do 298K, podczas gdy rynkowy konsensus kształtował się na poziomie 300K. Lepsze od prognozowanych okazały się także informacje o wysokości wskaźnika Fed z Filadelfii (28 pkt) oraz dane na temat przemysłowego indeksu PMI, który w sierpniu wyniósł 58 pkt wobec 55.8 pkt w lipcu. W efekcie, wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu S&P 500 o 0.3%, do najwyższego poziomu w historii wynoszącego 1992.38 pkt. W górę poszły także dwa pozostałe główne indeksy: Dow Jones zyskał 0.36%, natomiast Nasdaq Composite – 0.12%.

Podczas dzisiejszej sesji uwaga inwestorów po obu stronach Oceanu zostanie zdominowana przez popołudniowe wystąpienia Janet Yellen oraz Mario Draghiego, biorących udział w trwającym w Jackson Hole spotkaniu szefów banków centralnych. W ciągu dnia poznamy także informacje na temat dynamiki inflacji CPI (prognoza -0.1% m/m i 2.2% r/r) oraz sprzedaży detalicznej (prognoza 0.3% m/m) w Kanadzie.

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych