Informacje

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Rewolucja na rynku piwa. Wielki rzuca wyzwanie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 marca 2014, 06:13

  • 6
  • Powiększ tekst

Grupa Żywiec już w marcu wprowadzi na rynek pierwsze nowości piwne. Trzy nowe gatunki piwa to odpowiedź na działania Carlsberga i Kompanii Piwowarskiej. Jednocześnie to dowód, że piwna rewolucja zatacza u nas coraz szersze kręgi - informuje "Wirtualna Polska".

Jak podkreśla portal drugi w Polsce producent tego trunku zdecydował się na stosunkowo mało popularne wśród koncernów gatunki: bock, marcowe oraz białe.

- Konsumenci piwa w Polsce poszukują nowych piwnych doświadczeń i smaków, a Żywiec doskonale zna ich potrzeby. Nasi piwowarzy zawsze chętnie eksperymentowali z nowymi gatunkami i wzajemnie się inspirowali. Dziś proponujemy konsumentom trzy oryginalne piwa. Dołączą one do 30 innych różnorodnych, które oferujemy na polskim rynku - mówi WP.pl Sebastian Tołwiński, rzecznik prasowy Grupy Żywiec.

Wbrew jego słowom dotąd jego firma eksperymentowała, ale głównie z różnego rodzaju lagerami. Nisze piwne były zarezerwowane tylko do konkursu piwnego w ramach Birofilii. Wybierane tam najlepsze piwo w limitowanej edycji jest sprzedawane zimą. Ewentualnie do importowanych Paulanera czy Guinnessa. Teraz Grupa wychodzi przed szereg i zamiast przed długim majowym weekendem, swoje nowości prezentuje już na początku marca.

Źródło: Wirtualna Polska/Opr.Jas

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze