Lewandowski i Messi / autor: PAP/EPA/Friedemann Vogel

Premier: wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej MŚ, brawo

• Opublikowano: 30 listopada 2022, 22:19

Aktualizacja: 30 listopada 2022, 22:21

• 0
  • Powiększ tekst

Tak, mamy to! Brawo! Po 36 latach przerwy wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej Mistrzostw Świata! Zwycięska porażka, ale z przeciwnikiem z najwyższej światowej półki - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując mecz Polski z Argentyną podczas Mistrzostw Świata piłki nożnej

W środę odbył się mecz fazy grupowej Mistrzostw Świata piłki nożnej, w którym Polska przegrała z Argentyną 2:0. Mimo to, polska reprezentacja zapewniła sobie awans do fazy pucharowej - pomógł w tym wynik rozgrywanego jednocześnie spotkania pozostałych drużyn grupy, Meksyku z Arabią Saudyjską - 2:1. Kolejnym rywalem Polski w 1/8 finału będzie Francja.

Do tej sytuacji odniósł się we wpisie na Twitterze w środę wieczorem Mateusz Morawiecki. „Tak, mamy to! Brawo! Po 36 latach przerwy wreszcie jesteśmy w fazie pucharowej Mistrzostw Świata! Znowu fenomenalny mecz Wojciech Szczęsny. Zwycięska porażka, ale z przeciwnikiem z najwyższej światowej półki. Biało-Czerwoni wypracowali ten awans już wcześniej. Dziękujemy!” - napisał premier.