Informacje

fot. www.freeimages.com
fot. www.freeimages.com

Halt! - mówi Merkel greckiemu rządowi, czyli próba sił trwa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 31 stycznia 2015, 07:00

    Aktualizacja: 31 stycznia 2015, 08:05

  • 5
  • Powiększ tekst

Nie widzę możliwości dalszej redukcji zadłużenia Grecji" – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla sobotniego wydania dziennika "Hamburger Abendblatt". Szefowa niemieckiego rządu przypomniała, że już wcześniej prywatne banki i fundusze "umorzyły Grecji miliardy".

Angela Merkel podkreśliła, że Grecja otrzyma kolejną pomoc finansową, ale tylko pod warunkiem kontynuowania reform. "Europa nadal będzie solidarna z Grecją i innymi krajami dotkniętymi kryzysem, jeśli kraje te podejmą działania reformatorskie i oszczędnościowe" - zapewniła kanclerz Niemiec.

"My, a więc Niemcy i inni europejscy partnerzy, czekamy teraz na to, jaki program zaproponuje nowy grecki rząd" - stwierdziła Merkel.

O greckim kryzysie czytaj tutaj:

Grecja mówi: z „trojką” nie gadamy, czyli pierwsza próba sił

Grecja, Unia, finansjera: zaczyna się spektakl pt. „Kuszenie SYRIZY”

Grecja: lewicowa SYRIZA wygrywa i jest o włos od samodzielnych rządów

W 2010 roku stojąca na progu bankructwa Grecja, w zamian za międzynarodową pomoc finansową, zobowiązała się do reform i drastycznych oszczędności. W piątek nowy rząd w Atenach zapowiedział, że Grecja nie będzie dalej współpracować z kontrolerami trojki. Trojka to Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i MFW - główni dostarczyciele pomocy kredytowej dla Grecji. Nowy minister finansów Grecji Janis Warufakis powiedział, że trojka to "nielegalne i antyeuropejskie gremium".

PAP, sek

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze