Informacje

fot. PAP / Jacek Turczyk
fot. PAP / Jacek Turczyk

„Nie możemy zawieść Polaków!” - premier Beata Szydło desygnowana przez prezydenta. Expose w środę?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 13 listopada 2015
  • 13:35
  • 3
  • Tagi: Andrzej Duda #ANDRZEJDUDA2015 Beata Szydło expose PiS polityka premier Prezydent Rząd
  • Powiększ tekst

W Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera. Według nieoficjalnych informacji TVN24, w poniedziałek ma się odbyć zaprzysiężenie nowego rządu. Prawdopodobnie w środę Szydło wygłosi swoje expose.

Prezydent Andrzej Duda desygnował Szydło w obecności przyszłych ministrów, marszałków obu izb oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

To ważna i niezwykła chwila. Ważna dla Rzeczpospolitej, ważna dla polskiego społeczeństwa, niezwykła dla mnie osobiście i z pewnością dla premier i zgromadzonych na sali - powiedział prezydent.

Jak podkreślił, PiS zaczyna sprawować władzę, posiadając samodzielną większość w Sejmie i Senacie. Dodał, że to "wielka odpowiedzialność za sprawy polskiego państwa".

Jak mówiła wcześniej w Sejmie Beata Szydło, w następnej kolejności będzie przygotowanie rządu i expose. „Cały czas nad nim pracuję” - dodała. „Chcemy bardzo szybko doprowadzić do zaprzysiężenia rządu i wygłoszenia expose, bo jest bardzo dużo spraw do zrealizowania. Jesteśmy przygotowani, więc nie ma z czym zwlekać” - stwierdziła. Jak powiedziała, być może do wygłoszenia expose dojdzie w przyszłym tygodniu.

Według nieoficjalnych informacji TVN24, w poniedziałek ma się odbyć zaprzysiężenie nowego rządu. Prawdopodobnie w środę Szydło wygłosi swoje expose.

Źródło: www.tvn24.pl, sek

Komentarze