Informacje

Beata Szydło, fot. PAP/Paweł Supernak
Beata Szydło, fot. PAP/Paweł Supernak

Mieszkanie Plus ruszy w jeszcze w tym roku. Premier Szydło prezentuje szczegóły programu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 czerwca 2016, 12:43

    Aktualizacja: 3 czerwca 2016, 15:42

  • 2
  • Powiększ tekst

Program Mieszkanie Plus będzie opierał się na trzech filarach i jest dedykowany wszystkim Polakom. Premier Beata Szydło i minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zaprezentowali szczegóły programu Mieszkanie+.

– Program Mieszkanie Plus jest realnym wsparciem dla rodzin i tych, którzy chcieliby rodzinę założyć. Wpisujemy ten program w wielki priorytet naszego rządu, którym jest wspieranie polskich rodzin – powiedziała premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej.

Program ma się opierać na trzech filarach. – Najważniejszym będzie utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego. Skarb Państwa będzie przekazywał grunty, dzięki temu budowa mieszkań będzie tańsza – powiedziała premier.

Trzy filary programu to: wsparcie budownictwa społecznego, mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności, budowane na gruntach skarbu państwa, oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe.

Program ma pomóc nie tylko najbiedniejszym Polakom, ale również klasie średniej. Będzie oferować mieszkania na wynajem, z możliwością dojścia do własności.

– Jeśli ktoś ma mieszkanie, ale nie stać go na remont, albo chce wybudować dom i nie ma szans na kredyt - stwarzamy możliwość, aby powstały subkonta mieszkaniowe, na które Polacy będą odkładać pieniądze — wyjaśniała premier, dodając że będą mogli korzystać z tej opcji także ci, którzy już mieszkanie posiadają.

Narodowy Program Mieszkaniowy ma wejść w życie w III kwartale 2016 roku. Na ostatnie trzy miesiące tego roku zostało zaplanowane przyjęcie ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym.

Powiązane tematy

Komentarze