Informacje

Fot. Freeimages/Radoslaw Grabowski
Fot. Freeimages/Radoslaw Grabowski

Czesi rekordowo zainteresowani wakacjami w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 czerwca 2016, 16:31

  • 0
  • Powiększ tekst

Zamachy w Turcji i Egipcie sprawiły, że mieszkańcy Europy coraz częściej omijają niegdyś pękające w szwach kurorty turystyczne w tych krajach. Zyskuje na tym m.in. polska turystyka – na wakacje nad Bałtykiem coraz częściej decydują się np. Czesi.

W rejonie Morza Śródziemnego są kraje, które jeszcze do niedawna zaliczały się do najpopularniejszych kierunków turystycznych – Turcja, Egipt, Tunezja. W ostatnim czasie w każdym z nich doszło jednak to zamachów terrorystycznych, w których ginęli ludzie.

Przykładów nie trzeba daleko szukać – zaledwie wczoraj na lotnisku w Stambule doszło do zamachu, w którym zginęło 41 osób, a kilkaset zostało rannych.

Tego typu tragiczne wydarzenia nie pozostają bez wpływu na turystykę krajów, które do niedawna były masowo oblegane przez wczasowiczów z całego świata. A podczas gdy jedni tracą, zyskują drudzy – w tym Polska.

W tym roku wakacje nad Bałtykiem zamierza spędzić m.in. bardzo dużo Czechów. Biura podróży u naszych południowych sąsiadów informują, że wzrost zainteresowania wczasami w Polsce jest obecnie liczony w setkach procent.

Wakacje w Polsce dla Czechów stanowią znacznie tańszą alternatywę od wypoczynku w innych europejskich krajach. Nie ich decyzje o wyborze destynacji wpływ mają również inne czynniki: lepsza niż w poprzednich latach infrastruktura drogowa, tańsze paliwo, a także dostęp do morza.

/mk /bankier.pl

>> Czytaj również: Jeśli Polska wygra z Portugalią, to Media Markt straci miliony złotych

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze