Informacje

BGK: trzecia edycja programu dot. kredytów na innowacje technologiczne

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 stycznia 2017, 13:56

  • 0
  • Powiększ tekst

Bank Gospodarstwa Krajowego 20 lutego 2017 r. rozpocznie nabór wniosków do kolejnej edycji programu "Kredyt na innowacje technologiczne" - poinformowało w poniedziałek w komunikacie biuro prasowe BGK. W trzeciej edycji na dofinansowanie przeznaczono 400 mln zł.

W poniedziałek BGK ogłosił trzeci nabór wniosków w programie "Kredyt na innowacje technologiczne". Przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy chcą pozyskać dofinansowanie na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, mogą składać wnioski do BGK w terminie od 20 lutego do 29 marca br.

W pierwszej kolejności - jak podpowiada Bank - zainteresowani powinni udać się do jednego z 18 banków współpracujących z BGK (wykaz banków jest dostępny na stronie internetowej BGK), aby otrzymać promesę udzielenia kredytu technologicznego lub zawrzeć z bankiem warunkową umowę tego kredytu. Dofinansowanie z programu przyznawane jest przedsiębiorcom w formie częściowej spłaty kredytu. Statystyki dotychczasowych naborów wskazują, że przedsiębiorcy chętnie korzystają zarówno z banków komercyjnych, jak i banków spółdzielczych.

W trzecim naborze wniosków łączna kwota środków do rozdysponowania wynosi 400 mln zł. W dotychczasowych dwóch konkursach przedsiębiorcy złożyli do BGK prawie 950 wniosków na inwestycje warte 7 mld zł.

To potwierdza wysokie zainteresowanie możliwością skorzystania z wsparcia na wdrożenie nowej technologii, w postaci np. prawa własności przemysłowej, wyników badań przemysłowych, wyników prac rozwojowych lub nieopatentowanej wiedzy technicznej" - czytamy w informacji prasowej.

BGK podkreślił, że kolejny nabór jest szansą dla firm, które nie uzyskały wcześniej wystarczającej liczby punktów, by otrzymać dofinansowanie. "Potencjalnie będą oni mogli poprawić swoje wnioski, aby móc wystartować w zaplanowanym na luty i marzec br. konkursie" - dodano.

Kredytem technologicznym - jak tłumaczy BGK - sfinansować można wdrożenie nowej (nabytej lub własnej) technologii w postaci prawa własności przemysłowej, wyników badań przemysłowych, wyników prac rozwojowych lub nieopatentowanej wiedzy technicznej. Technologia ma umożliwiać wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych towarów, procesów lub usług, niż te dotychczas wytwarzane na terytorium Polski.

SzSz(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze