Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Mama pracuje w Tauronie: Koncern uruchamia prorodzinny program

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 czerwca 2017, 09:32

  • 0
  • Powiększ tekst

W TAURON Dystrybucja ruszył program „Mama pracuje” skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie. Kobiety, które przystąpią do programu będą mogły m.in. pracować w domu lub skorzystać z indywidualnego rozkładu godzin pracy.

Adresatkami programu są kobiety zatrudnione w firmie, których dzieci nie ukończyły szóstego roku życia oraz kobiety w ciąży. Kobiety przystępujące do programu mają możliwość podjęcia obowiązków służbowych poza miejscem zatrudnienia w ramach telepracy, czy też skorzystania z indywidualnego rozkładu czasu pracy w zależności od charakteru zadań realizowanych na danym stanowisku. Kobiety przebywające jeszcze na urlopie rodzicielskim bądź wychowawczym będą otrzymywały newsletter zawierający informacje z życia firmy, pozwalający im zachować kontakt z miejscem pracy. Z kolei panie wracające do organizacji po urlopie macierzyńskim otrzymają od firmy upominek w postaci karty podarunkowej na zakupy w jednym ze sklepów z asortymentem dla dzieci.

TAURON Dystrybucja przewidział także udogodnienia dla przyszłych mam. Kobiety w ciąży mogą skorzystać z indywidualnego rozkładu czasu pracy czy telepracy, a dodatkowo na okres ciąży obniżyć czas pracy o dwie godziny dziennie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia.

Celem programu „Mama pracuje” jest zwiększenie komfortu pracy przyszłych i obecnych mam. Program ma zwiększyć liczbę kobiet wracających do pracy po urodzeniu dziecka, pozwalając na bardziej elastyczne dostosowanie czasu pracy do ich potrzeb.

„Mama pracuje” to kolejny element działań firmy na rzecz pracowników. Od 3 lat TAURON Dystrybucja bierze udział w akcji „Dwie godziny dla rodziny”. Pracownicy spółki oraz ich rodziny mają także możliwość skorzystania z dofinansowanych przez pracodawcę pakietów medycznych.

Tauron/ as/

Powiązane tematy

Komentarze