Informacje

Ministerstwo Rozwoju: wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w sierpniu powyżej 6% r/r

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 sierpnia 2017, 13:24

  • 0
  • Powiększ tekst

Eksperci Ministerstwa Rozwoju prognozują ukształtowanie się wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w sierpniu br. na poziomie powyżej 6% r/r.

"W sierpniu oczekujemy zbliżonego tempa wzrostu produkcji przemysłowej, powinna ona przekroczyć 6%, przy braku różnicy w liczbie dni roboczych w porównaniu z ubiegłym rokiem. Powinna utrzymać się także bardzo wysoka dynamika sprzedaży przedsiębiorstw budowlanych" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Ekonomiści bankowi wskazują, że solidna dynamika produkcji przemysłowej powinna się utrzymywać w kolejnych miesiącach roku, dzięki wsparciu ze strony popytu zagranicznego w warunkach dobrej koniunktury w gospodarce niemieckiej, a także z uwagi na odbicie krajowych inwestycji pociągającym za sobą wzmożoną produkcję dóbr inwestycyjnych.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował w piątek, że produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych zwiększyła się w lipcu br. o 6,2% r/r. W ujęciu miesięcznym odnotowano spadek o 8,5%. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,7% wyższym r/r.

MW / ISBnews

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze