Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

"Budyń" w opałach - trwa śledztwo prokuratury i CBA w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 23 października 2013
  • 14:04
  • 1
  • Tagi: afera CBA gospodarka korupcja ludzie prawo prokuratura
  • Powiększ tekst

Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Pawła Adamowicza przestępstwa złożyło CBA.

Prokuratura nie ujawnia bliższych informacji na temat prowadzonych w tej sprawie działań.

Jak poinformował dziś rzecznik prasowy prokuratury Marek Konieczny, przedmiotem postępowania będzie wyjaśnienie podejrzenia popełnienia przestępstw w związku ze składanymi w latach 2009-2012 przez prezydenta oświadczeniami o stanie majątkowym, weryfikacja zasobów finansowych oraz źródeł ich pochodzenia. Badane będą też okoliczności dotyczące nabycia przez Adamowicza nieruchomości na terenie Gdańska.

Postępowanie będzie prowadzone przy współudziale delegatury CBA w Gdańsku.

Złożone w Prokuraturze Generalnej zawiadomienie szefa CBA dotyczyło oświadczeń o stanie majątkowym, składanych przez Pawła Adamowicza w latach 2007-2012. Prokurator generalny podjął decyzję o przekazaniu zawiadomienia do poznańskiej prokuratury apelacyjnej. "My możemy badać jedynie oświadczenia złożone od 2009 roku, te wcześniejsze się przedawniły" - powiedział prokurator Marek Konieczny.

Paweł Adamowicz w oświadczeniu wydanym po upublicznieniu sprawy poinformował, że od początku postępowania prowadzonego przez CBA udostępniał funkcjonariuszom wszelką dokumentację i składał wyjaśnienia. Prezydent Gdańska dodał, że "jest pewien swoich racji i ze spokojem oczekuje, że prokuratura jednoznacznie rozstrzygnie te kwestie na jego korzyść".

(PAP)

rpo/ malk/ ura/

Komentarze