Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Wyrok w sprawie reklamy bukmachera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 listopada 2013, 09:38

  • 0
  • Powiększ tekst

Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak oraz przedstawiciel firmy bukmacherskiej bet-at-home Wojciech Ziemski zostali uniewinnieni od zarzutu umieszczenia nielegalnej reklamy firmy bukmacherskiej podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem w 2010 r.

O wyroku Sądu Rejonowego w Zakopanem poinformowała dziś rzeczniczka Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Lucyna Franczak.

Proces, który zakończył się we wtorek w Zakopanem, to pierwsza w Polsce sprawa dotycząca nielegalnej reklamy firmy bukmacherskiej podczas dużej imprezy sportowej.

Zakaz reklamowania gier hazardowych, w tym zakładów bukmacherskich, wprowadziła ustawa hazardowa, która weszła w życie 1 stycznia 2010 r., na dwa tygodnie przed rozgrywanymi w Zakopanem zawodami na Wielkiej Krokwi. Podnosił to podczas rozprawy przedstawiciel firmy bukmacherskiej bet-at-home, który zeznał, że umowa sponsorska z firmą bukmacherską, w tym prawa do emisji reklam podczas zawodów PŚ w Zakopanem, była zawarta już w 2007 r. Firma była sponsorem wielu zawodów Pucharu Świata.

Sąd uznał te argumenty i uniewinnił obu oskarżonych.

Ziemski był oskarżony o zlecenie umieszczenia logo firmy bukmacherskiej na terenie skoczni, na numerach startowych zawodników, biletach wstępu, programach oraz na afiszach. Natomiast prezesowi TZN prokuratura zarzuciła uzyskanie od firmy bukmacherskiej pieniędzy za przekazanie powierzchni
reklamowej na czas zawodów i za zobowiązanie się do umieszczenia na niej logo tej firmy.

Kosztami procesu sąd obciążył Skarb Państwa.

(PAP)

szb/ abr/ jra/

Powiązane tematy

Komentarze