Związek Liderów Usług Biznesowych przeciwny lockdownowi
Związek Liderów Usług Biznesowych apeluje o niewprowadzanie drugiego lockdownu i podjęcie dialogu z biznesem w celu wypracowania standardów bezpiecznego funkcjonowania gospodarki - poinformował Związek w komunikacie
Kontynuacja biznesowa i szybkość reakcji na kryzysy jest tak samo ważna jak koszt i poziom innowacyjności. Biorąc pod uwagę m. in. wartość eksportu sektor usług wspólnych to szansa dla całej gospodarki. My jesteśmy przygotowani od strony procedur i procesów, czasami ograniczają nas jednak przepisy prawa, które nie zawsze są adekwatne do danej sytuacji biznesowej - powiedział cytowany w komunikacie prezes Związku Piotr Dziwok.
Czytaj też: Narodowa kwarantanna - kiedy może zacząć obowiązywać
Czytaj też: We Francji od piątku kolejny lockdown
Wśród najpilniejszych zmian firmy zrzeszone w Związku Liderów Usług Biznesowych (ABSL) wymieniają m.in. usankcjonowanie elastycznych form świadczenia pracy, jak praca zdalna, w pełnym bądź niepełnym wymiarze godzin.
Związek postuluje też o możliwość przesyłania dokumentacji drogą elektroniczną m.in. certyfikowanymi mailami służbowymi bez obowiązku zapewnienia kosztownego podpisu elektronicznego każdemu pracownikowi. Firmy zrzeszone w ABSL chcą też wprowadzenia możliwości sprawdzania stanu zdrowia pracowników pracujących stacjonarnie.
Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych zrzesza ponad 200 największych światowych firm, zatrudniających w Polsce ponad 330 tys. osób.
Czytaj też: Donald Trump krytykuje politykę lockdownów i poucza Europę
O zerwanie z wprowadzaniem lockdownów zaapelował do Europejczyków wczoraj Donald Trump. Prezydent USA argumentował, że są one nieskuteczne, nie powstrzymują bowiem rozwoju epidemii, a dodatkowo mają druzgoczący efekt dla gospodarki.
PAP/mt