Dworczyk: staramy się o jak najlepsze warunki dla inwestorów
Szef Kancelarii prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział, że rząd stara się tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów w Polsce, dlatego wspiera ich działania grantami. „Jest to jedno z kluczowych działań naszej Rady Ministrów” - mówił Dworczyk.
Szef KPRM Michał Dworczyk uczestniczył w czwartek w konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Faurecia w Wałbrzychu, która produkuje części motoryzacyjne w swojej fabryce w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park.
Faurecia ubiega się w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) o dofinansowanie inwestycji, która obejmie rozbudowę zakładu struktur metalowych oraz mechanizmów foteli samochodowych w Wałbrzychu. Cała inwestycja będzie kosztować 180 mln zł.
Jako rząd staramy się tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów. Jest to jedno z kluczowych działań naszej Rady Ministrów. Cieszymy się też, że możemy wspierać takie inwestycje grantami inwestycyjnymi dzięki czemu mogą one być realizowane w jeszcze lepszym czy szerszym zakresie - powiedział Michał Dworczyk.
Podkreślił, że inwestycja spowoduje wzrost zatrudnienia w firmie z obecnego poziomu 550 pracowników do tysiąca osób, co ma duże znaczenie dla mieszkańców całego regionu.
Współpraca biznesu polskiego i francuskiego jest bardzo przyszłościowa. Takie przekonanie można sobie wyrobić po ostatniej wizycie premiera Morawieckiego we Francji, gdzie tematy gospodarcze stanowiły dużą część rozmów premiera z prezydentem Macronem. W związku z tym mam nadzieję, że inwestycji francuskich i współpracy polskiego i francuskiego biznesu będzie coraz więcej - powiedział Michał Dworczyk.
Faurecia w Wałbrzychu chce nie tylko rozbudować swoją fabrykę, ale również wprowadzać w niej najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na miarę Przemysłu 4.0. Faurecia to jeden z dziesięciu największych dostawców motoryzacyjnych. W 35 krajach zatrudnia 100 tys. pracowników. W Polsce zatrudnia 7 tys. osób.
PAP/RO
CZYTAJ TEŻ: Strategia Grupy PZU: niezmiennie „numer jeden”. 3,4 mld zysku netto, ponadprzeciętny zwrot z kapitału