Orlen planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej w Sokółce
PKN Orlen planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 1,25 MW wraz z niezbędną do jej wykonania infrastrukturą towarzyszącą na terenie Terminala Paliw w Sokółce (Podlaskie). Spółka ogłosiła we wtorek zapytanie ofertowe na realizację inwestycji w formule zabudowy „pod klucz”
Oferty w ramach tego postępowania można składać do 25 listopada – poinformował w ogłoszeniu PKN Orlen. Jak podano w opublikowanej dokumentacji, przedmiotem zapytania ofertowego jest kompleksowe wykonanie prac we wszystkich branżach „polegających na budowie elektrowni fotowoltaicznej wraz z niezbędną do jej wykonania infrastrukturą towarzyszącą na terenie Terminala Paliw w Sokółce, w miejscowości Orłowicze”.
W ogłoszeniu wyjaśniono jednocześnie, że wykonanie usługi inwestycyjnej w formule EPC - zabudowa „pod klucz” obejmuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 1,25 MW, modernizację przyłącza do sieci oraz budowę jednej kontenerowej stacji transformatorowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Elektrownia fotowoltaiczna, jej główne komponenty i systemy muszą być zaprojektowane i wykonane na czas pracy nie krótszy niż 25 lat od momentu przekazania elektrowni do eksploatacji – zaznaczył w dokumentacji postępowania PKN Orlen.
Koncern wspomniał przy tym, że w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej inwestycji występuje zabudowa przemysłowa - od strony południowej przebiega linia kolejowa umożliwiająca przeładunek cystern kolejowych normalno i szerokotorowych do i z Terminala Gazu Płynnego, od strony północnej i wschodniej istnieją grunty zadrzewione, natomiast od strony zachodniej sąsiadują obiekty przemysłowe i infrastruktura drogowa Terminala Gazu Płynnego.
PKN Orlen podał w ogłoszeniu, że elektrownia będzie przyłączona do nowoprojektowanego złącza kablowo-pomiarowego zabudowanego na linii zasilającej Bazę Paliwową II - Terminal Paliw w Sokółce, zgodnie z wydanymi warunkami przyłączenia do sieci elektroenergetycznej spółki Energomedia.
Czytaj też: Gl. ekonomista Orlenu: Redukcja CO2 musi być dopasowana do lokalnych warunków
PAP/KG