Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Policjant sprzedawał informacje bandziorom - afera korupcyjna w Komendzie Głównej

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 21 maja 2014, 14:00

  • 2
  • Powiększ tekst

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji zatrzymali funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Mężczyzna jest podejrzany o sprzedaż informacji grupom przestępczym.

Marcin Ż., funkcjonariusz pionu patrolowo-interwencyjnego, został zatrzymany we wtorek, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty. Jest podejrzany m.in. o ujawnianie środowisku pseudokibiców informacji niejawnych o planowanych działaniach policji.

Policjanci BSW (policja w policji) przez ponad rok pracowali nad tą sprawą. "Pierwsze informacje o przestępczej działalności Marcina Ż. BSW otrzymało od pracujących z nim policjantów, którzy zaczęli się obawiać o swoje bezpieczeństwo" - powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski.

Jak podkreślił, materiały zgromadzone przez Biuro Spraw Wewnętrznych doprowadziły do wszczęcia śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. "Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie jednego z najpoważniejszych przestępstw w pracy policyjnej, jakim jest sprzedaż informacji grupom przestępczym" - powiedział Sokołowski.

"W środowisku policyjnym tego typu przestępstwo jest postrzegane jako jedno z najgorszych i najniebezpieczniejszych, ponieważ nie tylko daje przestępcom przewagę i pozwala przygotować się na działania policji, ale przede wszystkim naraża życie i zdrowie policjantów biorących udział w akcjach" - podkreślił rzecznik KGP.

Marcinowi Ż. grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze