Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Cud PO przed wyborami: Nagle jest więcej pieniędzy na drogi

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 sierpnia 2015, 13:36

  • 3
  • Powiększ tekst

Przyjęcie nowego projektu Programu Budowy Dróg Krajowych, który korzysta ze środków unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 rząd przesunął na wrzesień. Jak powiedział Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, skorzysta na tym wiele regionów i miast.

– Wraz z kampanią wyborczą i wyjazdowymi posiedzeniami rządu plan jest regularnie wzbogacany o kolejne inwestycje. Ponadto rząd najprawdopodobniej dorzuci do programu co najmniej 10 miliardów złotych z Krajowego Funduszu Drogowego. Pomimo początkowych nieścisłości powstanie środkowy odcinek autostrady A1 między Częstochową a Tuszynem, podobnie jak obwodnica zachodnia Łodzi, o którą głośno dopominały się władze, mieszkańcy i liczne środowiska. Dostaliśmy również zapowiedź przebudowy drogi S16 przez Mazury, gdzie obecnie zdarza się szereg wypadków i niebezpiecznych sytuacji. Najprawdopodobniej możemy się spodziewać również pełnej drogi S3 pomiędzy Świnoujściem a Szczecinem – choć tutaj jeszcze żadne deklaracje nie padły. Powstanie również południowe domknięcie trasy S3 do granicy z Czechami – opisuje Furgalski.

Warto dodać, że do programu po raz pierwszy zostanie włączone prawie 50 mld zł środków na utrzymanie i remonty dróg – dzięki temu istniejąca infrastruktura nie będzie ulegać degradacji, a odsetek dróg w stanie dobrym lub zadowalającym wzrośnie powyżej 66%.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze