Informacje

Fot. Bugatti
Fot. Bugatti

Bugatti Chiron. Oto najszybszy samochód w historii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 1 marca 2016, 12:25

  • 1
  • Tagi: biznes Bugatti Chiron lifestyle motoryzacja
  • Powiększ tekst

Kultowy Veyron ma godnego następcę. Firma Bugatti zaprezentowała właśnie swoje nowe dzieło. Model Chiron – bo o nim mowa – ma być najszybszym samochodem w historii. I kosztować miliony, ale akurat to nie powinno nikogo dziwić.

Bugatti Chiron rozpędzi się do 420 km/h, co według producenta czyni z niego najszybszy samochód w historii motoryzacji. By osiągnąć „setkę”, będzie potrzebował mniej niż 2,5 sekundy; do 200 km/h rozpędzi się natomiast w 6,5 sekundy, a do 300 km/h – w 13,6 sek.

Za kosmiczne osiągi Chirona będzie odpowiadał ośmiolitrowy silnik W16 o mocy 1500 KM. Samochód waży 1995 kg, a więc o 100 kg więcej niż Veyron.

Za możliwość osiągania gigantycznych prędkości trzeba będzie jednak sporo zapłacić – Bugatti Chiron ma kosztować 2,6 mln dolarów. Właśnie taka kwota padła podczas oficjalnej prezentacji samochodu na targach w Genewie.

Produkcja 500 pierwszych egzemplarzy ruszy jesienią tego roku, z czego jedna trzecia została już zarezerwowana. Chiron ma wygenerować dla Grupy Volkswagen przychód w wysokości 1,3 mld dolarów.

Nazwa samochodu pochodzi od nazwiska kierowcy Formuły 1 – Louisa Chirona.

MK

tytuł

Komentarze