Informacje

Konkurs na prezesa PARP potrwa do 7 marca

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 3 marca 2016, 11:01

  • 0
  • Tagi: innowacje ludzie Ministerstwo Rozwoju PARP przedsiębiorczość
  • Powiększ tekst

Konkurs na nowego prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości potrwa do 7 marca - poinformowało biuro prasowe resortu rozwoju. Poprzedni konkurs nie został rozstrzygnięty, bo kandydaci na szefa Agencji nie spełniali oczekiwań Ministerstwa Rozwoju.

Jak mówił niedawno wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, ministerstwu zależy na jak najszybszym rozstrzygnięciu konkursu i wyborze kandydata na prezesa Agencji.

W połowie stycznia br. w porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim ówczesna prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak odeszła z tej instytucji. Była szefową agencji od marca 2009 r. Ogłoszony w styczniu konkurs na prezesa PARP nie został rozstrzygnięty. Żaden kandydat nie spełniał oczekiwań Ministerstwa Rozwoju.

Resort chce, by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w większym stopniu współpracowała z regionami w zakresie wsparcia firm oraz rozwoju innowacyjności.

"Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jedna z naszych najważniejszych instytucji publicznych. Spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm w Polsce. Chcielibyśmy, żeby tę działalność kontynuowała. Dlatego pozycja prezesa tej agencji jest dla nas bardzo ważna" - mówił Kwieciński.

"Przed tą osobą są oczywiście olbrzymie wyzwania, bo PARP będzie główną agencją Ministerstwa Rozwoju w obszarze wspierania przedsiębiorczości; będzie ona zarządzała olbrzymimi środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również będzie nam zależało na tym, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności" - podkreślał wiceminister rozwoju.

(PAP)

Komentarze