Informacje

fot. Foter.com/eflon/CC BY
fot. Foter.com/eflon/CC BY

Bankowy gigant zwolni kolejne dwa tysiące osób

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 marca 2016, 15:18

  • 0
  • Powiększ tekst

Nie kończą się problemy Credit Suisse. Szwajcarski bank ogłosił, że zwolni dwa tysiące osób. To kolejne cięcia w zatrudnieniu, jakie Credit Suisse przeprowadzi w tym roku. Bank w 2015 r. poniósł największą stratę od 2008 roku.

W lutym szwajcarski bank ogłosił, że zwolni cztery tysiące pracowników. Ostatnie zwolnienia mają na celu zmniejszenie rocznych kosztów banku o 820 mln dolarów. Credit Suisse za cięcia w zatrudnieniu obwinia „wysokie i nieelastyczne koszty” banku oraz „nieprzewidywalne warunki rynkowe”.

Zwolnienia dotkną przede wszystkim dział banku zajmujący się handlem obligacjami i innymi instrumentami finansowymi. W komunikacie Tidjane Thiam, który w lipcu ubiegłego roku objął funkcję prezesa banku, określił wyniki działu mianem „rozczarowujących”, obwiniając go o narażenie banku na produkty finansowe, którymi handel jest trudny w „wymagających” warunkach rynkowych.

– W obliczu takiej sytuacji, podjęliśmy starania, aby wycofać się z działań i aktywów, które nie są zbieżne z naszą nową strategią – powiedział Thiam.

W 2015 roku strata netto Credit Suisse sięgnęła 2,4 mld dol. - był to najgorszy roczny wynik od 2008 roku. Szacuje się, że w pierwszym kwartale bank poniesie stratę sięgającą 346 mln dol., w dużej mierze związaną z kosztami reorganizacji.

ak / BBC

Czytaj także: Cyberprzestępcy ukradli 81 mln dol. z banku centralnego Bangladeszu. Ten oskarża… amerykański Fed

Powiązane tematy

Komentarze