Informacje

Solar Impulse 2 przelatuje nad mostem Golden Gate w San Francisco, fot. PAP/EPA/JEAN REVILLARD
Solar Impulse 2 przelatuje nad mostem Golden Gate w San Francisco, fot. PAP/EPA/JEAN REVILLARD

Solar Impulse 2 w locie dookoła świata: Pacyfik pokonany!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 kwietnia 2016, 08:49

    Aktualizacja: 24 kwietnia 2016, 12:17

  • Powiększ tekst

Pilotowany przez Bertranda Piccarda samolot o napędzie słonecznym Solar Impulse 2 zakończył w sobotę po południu (czasu lokalnego) 56-godzinny lot nad Pacykiem z Hawajów do San Francisco. Był to kolejny etap lotu dookoła świata.

Samolot o napędzie słonecznym Solar Impulse 2 bezpiecznie wylądował w sobotę w nocy (czasu lokalnego) w Dolinie Krzemowej w Kalifornii po 62-godzinnym locie nad Pacyfikiem z Hawajów do San Francisco.

tytuł

Bertrand Piccard (na zdjęciu) wylądował na lotnisku Moffet Airfield w Mountain View o godzinie 23.45. Wcześniej dokonał spektakularnego przelotu nad słynnym mostem Golden Gate, spinającym oba brzegi cieśniny Zatoki San Francisco. Samolot o niezwykle dużej rozpiętości skrzydeł obserwowany był przez tysiące ludzi.

Przed zaplanowanym lądowaniem na lotnisku Moffet Airfield, w Mountain View, Piccard dokonał spektakularnego przelotu nad słynnym mostem Golden Gate, spinającym oba brzegi cieśniny Zatoki San Francisco. Samolot o niezwykle dużej rozpiętości skrzydeł obserwowany był przez tysiące ludzi.

Piccard mówił wcześniej, że nie może doczekać się przelotu nad Golden Gate samolotem, który nie zanieczyszcza środowiska i nie hałasuje.

tytuł

Solar Impulse sześć godzin krążył nad rejonem San Francisco i północną Kalifornią, oczekując na czas, gdy osłabnie siła wiatru.

Celem lotu dookoła świata, który Piccard rozpoczął w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w marcu ubiegłego roku jest propagowanie energii odnawialnej i ducha innowacji.

Dotychczasowe etapy lotu wiodły przez Oman, Birmę, Chiny, Japonię i Hawaje. Celem lotu dookoła świata, który Piccard rozpoczął w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w marcu ub. r., jest propagowanie energii odnawialnej i ducha innowacji.

O dotychczasowych osiągnięciach misji Solar Impulse czytaj tutaj:

Słoneczny samolot Solar Impulse 2 w misji dookoła świata

PAP, sek

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych