Informacje

Fot. Radomil talk/CC BY-SA 3.0
Fot. Radomil talk/CC BY-SA 3.0

PZL-Świdnik buduje bezzałogowy śmigłowiec. Unikalny w skali Europy!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 23 maja 2016, 12:52

    Aktualizacja · 23 maja 2016, 12:53

  • 0
  • Tagi: armia biznes dron Polska PZL-Świdnik śmigłowiec wojsko
  • Powiększ tekst

Największy producent helikopterów w Polsce pracuje nad bardzo ciekawym projektem, jakim jest śmigłowiec SW-4 w wersji bezzałogowej. Już teraz mówi się, że będzie to unikalne rozwiązanie w skali całej Europy.

Przemysł zbrojeniowy to coś, w czym Polska ma coraz więcej do zaoferowania innym krajom. Bezzałogowym śmigłowcem SW-4, nad którym pracuje się właśnie w fabrykach w Świdniku, zainteresowane są między innymi armie włoska oraz brytyjska.

– To unikalne rozwiązanie w skali europejskiej – chwali się w rozmowie z portalem money.pl szef PZL Świdnik i wiceprezes Finmeccanica Helicopter Division Krzysztof Krystowski.

Swój jednosilnikowy helikopter SW-4 Puszczyk firma chce produkować i sprzedawać w trzech różnych wersjach: cywilnej, wojskowej oraz właśnie bezzałogowej, w formie drona-śmigłowca przeznaczonego dla wojska.

– Świdnik dzisiaj jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej i rynkowej. W takiej, w jakiej nigdy nie był w swojej historii –mówi Krystowski.

Trzeba przyznać, że PZL-Świdnik rzeczywiście radzi sobie bardzo dobrze – zeszłoroczna sprzedaż przekroczyła miliard złotych, a eksport 700 mln zł.

/money.pl /mk

>> Czytaj również: Firma z Radomia wyprodukowała rewolucyjny karabinek, który zasili polską armię

Komentarze