Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

"Mieliście to w d...". Pisarz Filip Springer o stosunku poprzednich rządów do problemów mieszkaniowych Polaków

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 3 czerwca 2016, 16:53

    Aktualizacja · 3 czerwca 2016, 16:55

  • 6
  • Tagi: budowlanka budownictwo Budownictwo mieszkaniowe deweloper Filip Springer gospodarka internet ludzie mieszkanie Mieszkanie plus UE
  • Powiększ tekst

Filip Springer to ceniony autor znakomitych reportaży, dotyczących architektury. Pisarz niejednokrotnie zabiera głos na temat patologii polskiego budownictwa i sytuacji życiowej i mieszkaniowej Polaków. Teraz na Facebooku w ostrych słowach skomentował program Mieszkanie +.

Springer jednak nie krytykuje programu jako takiego. Wręcz przeciwnie - z jego wypowiedzi wynika, iż jest mu raczej przychylny. Krytycznie odnosi się natomiast do rządów poprzednich ekip, które jego zdaniem lekceważyły problemy bytowe Polaków.

Słucham konferencji o programie Mieszkanie Plus. I trochę nie wierzę, że rok po napisaniu "13 pięter" słyszę jak przedstawiciele rządu mówią w telewizji takie rzeczy. Nawiążę do tonu, który na łamach GW zaczął Grzegorz Sroczyński: BYLIŚCIE IDIOTAMI!!! Wy wszyscy, którzy wiedząc przez tyle lat, w jakich warunkach żyją Polacy, i co muszą robić, żeby mieszkać spokojnie. Rozwiązania, które są w tym programie, były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI, bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą.

Autor "Wanny z Kolumnadą" powołuje się na badania sprzed lat, pokazujące, iż mieszkanie jest jednym z najbardziej trudnych do zdobycia dóbr dla Polaków.

A wystarczyło poczytać badania, co Polacy o swojej sytuacji mieszkaniowej myślą, wystarczyło się porównać z innymi krajami UE. Naprawdę, wystarczyło umieć czytać. Ale BYLIŚCIE OKRUTNYMI IDIOTAMI. Mieliście to w dupie. No i teraz PiS ogłasza program, który nie jest żadnym odkryciem Ameryki, tu nie wymyślono koła na nowo.

Springer wskazuje też na fakt, iż to właśnie problemy materialne będą w przyszłości decydować o poparciu dla rządu Beaty Szydło.

To jest coś, co było do wzięcia i zrobienia. I jak im to wyjdzie, to będą im tak słupki leciały do góry, że jak zechcą, to Trybunał Konstytucyjny wyślą w kontenerze na Kamczatkę. A opiniami Komisji Europejskiej będą się podcierać. Dzięki!

Facebook/ as/

>> Czytaj również: Premier Szydło o szczegółach programu Mieszkanie+

Komentarze