Informacje

Ruszył proces ws. podrabiania kart bankomatowych. Na ławie oskarżonych obcokrajowcy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 września 2016, 14:59

  • 0
  • Powiększ tekst

Dwóch obywateli Francji wrocławska prokuratura oskarżyła o podrabianie kart bankomatowych. W poniedziałek przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu rozpoczął się ich proces. Oskarżonym grozi do 25 lat więzienia.

Jak wynika z aktu oskarżenia, prokurator zarzucił obu oskarżonym, że podrobili kilkadziesiąt kart bankomatowych i przygotowywali się do fałszowania następnych.

"Oskarżeni uzyskali w sposób nieuprawniony dostęp do zapisów pasków magnetycznych oryginalnych kart bankomatowych, a uzyskane w ten sposób dane następnie kopiowali na tzw. białe plastiki, karty lojalnościowe lub inne karty bankomatowe, zawierające paski magnetyczne w celu ich realizacji w bankomatach w Polsce i poza jej granicami" - powiedział prokurator Tadeusz Potoka.

Zdaniem prokuratury obaj oskarżeni Romain B. oraz Ty Song U. działali "wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej". Jednak ich wspólników w trakcie śledztwa nie ustalono.

Dowodami w tej sprawie są m.in. sprzęt komputerowy, zawierający specjalną aplikację do odczytywania zapisu pasków magnetycznych kart oraz korespondencja mailowa, którą przesyłano zapisy pasków magnetycznych oryginalnych kart.

Oskarżeni nie przyznali się w śledztwie do stawianych im zarzutów.

Jak wynika z art. 310 par. 1 Kodeksu karnego za zarzucany im czyn grozi do 25 lat więzienia, a minimalna kara nie może być krótsza niż 5 lat więzienia. Z powodu zagrożenia tak surową karą od dnia zatrzymania w maju 2015 r. obaj oskarżeni przebywają w tymczasowym areszcie.

(PAP)

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze