Informacje

Synthos Chemical Award: Tylko do końca października można walczyć o milion

Sieci

Sieci

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce

  • Opublikowano: 17 października 2016, 17:11

  • 5
  • Powiększ tekst

Do 31 października polscy chemicy mogą zgłaszać swoje innowacyjne odkrycia lub wynalazki w konkursie Synthos Chemical Award, w którym do wygrania jest nagroda w wysokości miliona złotych! Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę www.synthosaward.com Patronem medialnym konkursu jest tygodnik "wSieci".

Swoje projekty do konkursu zgłaszać mogą naukowcy posiadający polskie obywatelstwo, którzy nie ukończyli 50. roku życia oraz których odkrycie lub wynalazek ma potencjał, by rozwijać polski przemysł chemiczny. Oceny potencjału zgłaszanych projektów dokona Kapituła, do której zaproszeni zostali wybitni polscy chemicy: prof. Stanisław Penczek, który Przewodniczy Kapitule, prof. Karol Grela, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Bogdan Marciniec oraz prof. Mieczysław Mąkosza. Skład Kapituły uzupełnia dr Jarosław Rogoża, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Synthos S.A. To właśnie oświęcimska firma jest pomysłodawcą i wyłącznym fundatorem nagrody w konkursie Synthos Chemical Award.

To pierwszy w polskiej historii konkurs, w którym do wygrania jest nagroda o takiej wartości, w dodatku to sam zwycięzca zdecyduje, na jaki cel przeznaczy wygrane środki. Konkurs nie jest też obwarowany szeregiem zobowiązań wobec organizatora, więc zgłaszający pozostają właścicielami praw i patentów do zgłaszanych projektów.

Misją konkursu Synthos Chemical Award jest rozwój innowacyjnej branży chemicznej w Polsce oraz popularyzacja chemii wśród młodych naukowców, a także zachęcenie młodych ludzi do działań badawczych w dziedzinie chemii, służących rozwojowi polskiej gospodarki. Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie zwycięzcy nastąpi w lutym 2017 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz harmonogram znaleźć można na stronie www.synthosaward.com

Synthos S.A. jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, wiodącym europejskim producentem kauczuków NdBR i SSBR oraz polistyrenu do spieniania. Firma od 2009 roku rozwija obszar badań i rozwoju. W ciągu ostatnich 5 lat zakończono prace nad 17 projektami, które zaowocowały wprowadzeniem na rynek 17 nowych produktów. Wdrażanie innowacyjnych projektów i technologii wpisane jest w filozofię działania firmy, stąd też idea, by nagradzać naukowców realizujących innowacyjne projekty.

Patronat honorowy nad konkursem objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rozwoju, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Przemysłu Chemicznego oraz Instytut Sobieskiego.

Powiązane tematy

Komentarze