Informacje

Ponad 50 tys. policjantów zadba o bezpieczeństwo Francuzów w trakcie wyborów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 maja 2017, 16:54

  • 1
  • Powiększ tekst

W niedzielę, podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, nad bezpieczeństwem Francuzów czuwać będzie ponad 50 tys. policjantów, żandarmów i żołnierzy - poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych Francji

Około 12 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa chronić będzie mieszkańców samego Paryża; spośród nich 5 tys. odpowiadać ma za bezpieczeństwo wyborców oraz ład i porządek.

896 paryskich lokali wyborczych pilnowanych będzie przez miejskich i prywatnych agentów ochrony w godzinach 7-23 - poinformował zastępca mera Paryża Bruno Julliard.

Podobne środki ostrożności przedsięwzięto podczas pierwszej tury wyborów 23 kwietnia, która przebiegła bez większych incydentów.

W sobotę sztab ruchu En Marche!, na którego czele stoi faworyt wyścigu wyborczego, centrysta Emmanuel Macron, poinformował, że w piątek w nocy jego lokal w Lyonie, we wschodniej Francji, został zaatakowany przez skrajnie prawicowych ekstremistów, którzy wrzucili do środka bomby dymne.

Od krwawych zamachów w Paryżu z listopada 2015 roku, w których zginęło około 140 osób, Francja jest w stanie najwyższej gotowości. W związku z zagrożeniem terrorystycznym kilkukrotnie w kraju przedłużano stan wyjątkowy, który ma obowiązywać co najmniej do 15 lipca 2017 roku.

PAP, MS

Powiązane tematy

Komentarze