Wrocław: Jeszcze więcej dla rowerzystów
Przeznaczenie 30 mln zł rocznie na program rowerowy w latach 2018-2023 zapowiedział w piątek Jerzy Michalak - członek zarządu województwa dolnośląskiego ubiegający się o fotel prezydenta Wrocławia.
W piątek podczas konferencji prasowej przedstawiono program rowerowy dla Wrocławia na najbliższe pięć lat przygotowany przez KWW Bezpartyjny Ruch Obywatelski Jerzego Michalaka.
CZYTAJ KONIECZNIE: Rowerzysto - czy znasz obowiązujące Cię przepisy?
„Musimy sprawić, że każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania, będzie mógł swobodnie przemieszczać się po Wrocławiu na rowerze. Dlatego w latach 2018-2023 utrzymamy finansowanie programu rowerowego na odpowiednim poziomie - minimum 30 mln zł rocznie” - mówił Michalak.
Kandydat na prezydenta Wrocławia zapowiedział też, że chce wprowadzić zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjny dla miasta uwzględniające założenia programu rowerowego.
„Stworzenie spójnej i bezpiecznej sieci tras będzie priorytetem. Tak istotne odcinki, jak te na ul. Świdnickiej, Widok, Sienkiewicza czy Traugutta zostaną zaprojektowane i zbudowane” - stwierdził.
Przedstawiciele komitetu Michalak zapowiedzieli połączenie kładkami pieszo-rowerowymi wrocławskich osiedli, które są oddzielone rzeką lub linami kolejowymi. „Takie konstrukcje pojawią się między Kowalami a Psim Polem, między Hubami i Przedmieściem Oławskim, przy Wzgórzu Partyzantów czy pomiędzy ulicami Francuską i Trawową na Muchoborze” - wyliczała Agnieszka Kubit, która kandyduje do Radym Miasta Wrocławia.
Start w wyborach prezydenckich we Wrocławiu oprócz Michalaka, zapowiedzieli też: kandydatka Zjednoczonej Prawicy posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka, kandydat Koalicji Obywatelskiej Jacek Sutryk, Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która wystartuje z komitetu „Wrocław dla wszystkich”, Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjni).
PAP/ as/