Graś: Rostowski zostaje. Na razie
Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że na razie nic nie wskazuje na to, by wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski miał stracić swoje stanowisko. Zapowiedział też, że w połowie kadencji premier dokona podsumowania pracy resortów i ich szefów.
Rzecznik rządu odniósł się w ten sposób do spekulacji medialnych o ewentualnym przeniesieniu na wiosnę zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu i możliwej dymisji Rostowskiego. "Na razie nic nie wskazuje na to i nie ma żadnych przesłanek ku temu, by los pana ministra Rostowskiego był zagrożony" - powiedział Graś w TVN24.
Jak zauważył, Rostowski dopiero niedawno - gdy okazało się, że konieczna jest nowelizacja budżetu - "stał się czarną owcą czy obiektem wskazywanym przez ekspertów, polityków lub dziennikarzy palcami". "To nie on jest winien kryzysowi" - podkreślił.
Pytany o zapowiadaną przez premiera Donalda Tuska rekonstrukcję rządu, Graś powiedział, że na pewno nie będzie "rekonstrukcji dla rekonstrukcji" i że jeśli dojdzie do zmian, to na pewno nie będą one tylko personalne.
"To się będzie wiązało z nowymi zadaniami, które stoją przed rządem. Tu mamy konkretną perspektywę wykorzystania środków europejskich, mamy perspektywę wyborów samorządowych i takie na nowo poukładanie sobie relacji pomiędzy rządem a samorządem; te dwa czynniki będą brane pod uwagę, jeśli chodzi o decyzję" - wyjaśniał Graś.
Dopytywany o termin rekonstrukcji, rzecznik rządu powiedział, że premier "teraz, dokładnie w połowie kadencji dokona podsumowania pracy poszczególnych resortów i ministrów, i podejmie decyzję o ewentualnej rekonstrukcji".
Podkreślił, że wszystkie decyzje będą zależały od premiera. "Jestem przekonany, że swoją najlepszą dla Polski decyzję podejmie w najlepszym czasie i wtedy też ją ogłosi" - dodał.
(PAP)
--------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------
Warto kupić tę książkę:"Reytan. Upadek Polski"
autor:Jarosław Marek Rymkiewicz
Nowa książka Jarosława Marka Rymkiewicza Reytan. Upadek Polski opowiada o proteście Tadeusza Reytana na sejmie rozbiorowym 1773 roku. Jest to także opowieść o dziejach rodu Reytanów od jego początków do roku 1939. A przede wszystkim symboliczna opowieść o zdradzie, upadku Polski i zakończeniu dziejów Rzeczypospolitej. Trzy ostatnie książki Rymkiewicza – Wieszanie, Kinderszenen, Samuel Zborowski – nazywano „trylogią polską”. Reytan. Upadek Polski tworzy razem z nimi „tetralogię polską”.