Informacje

fot. ZM Tarnów
fot. ZM Tarnów

Nowa marka na Air Show - Polska prezentuje swoje nowoczesne technologie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 20 sierpnia 2013
  • 12:38
  • 0
  • Tagi: armia armia polska biznes gospodarka technologia technologia wojskowa wojsko
  • Powiększ tekst

Nowy wizerunek marketingowy Zakładów Mechanicznych Tarnów po raz pierwszy w szerszej formie zostanie zaprezentowany podczas największych pokazów powietrznych w naszej części Europy. W związku ze zmianą marki spółek wchodzących w skład Polskiego Holdingu Obronnego zmienił się logotyp firmy. Podczas Air show w Radomiu będzie się ona promować poprzez biało czerwony trójkąt w szarej obwódce oraz napis ZM Tarnów - Polski Holding Obronny. Nie wiąże się to jednak ze zmianą numeru KRS, NIP, ani danych kontaktowych Zakładów Mechanicznych.

Obecnie 40 spółek, w tym 24 kluczowe firmy sektora obronnego występują pod marką Polskiego Holdingu Obronnego, a towarzyszy im logo holdingu. Trójkąt z biało-czerwoną flagą to dach domu, który jest symbolem bezpieczeństwa, grot strzały lub rakieta, symbole siły zbrojnej. Koncern ma być postrzegany jako jeden z gwarantów bezpieczeństwa państwa i identyfikuje się z tymi wartościami. - Podkreślamy nowe możliwości Tarnowa w holdingu, jak i możliwości rozwoju  pracowników w największej grupie, skoncentrowanej na dostarczaniu sprzętu i uzbrojenia wojskowego, ale też nie odcinamy się od blisko stuletniej historii Zakładów – mówi prezes Krzysztof Jagiełło.

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=6595b20477&view=att&th=1409aad29d190899&attid=0.3&disp=inline&safe=1&zw&saduie=AG9B_P9Svhs37_bewPVybDkR68Gc&sadet=1376994914397&sads=gHCgnE_u0IxmxSzs9C6unocx5Vc

W Radomiu 24 i 25 sierpnia zaplanowano kilkanaście pokazów ponad 200 samolotów. Będzie można obejrzeć statki powietrzne na ziemi i zobaczyć ich wyposażenie. Tarnowskie Zakłady Mechaniczne są jedyną firmą w kraju specjalizującą się w zakresie dostaw uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla platform latających. Podczas show lotniczego firma pokaże opracowany dla śmigłowca Głuszec wielokalibrowy karabin maszynowy WKM-B kal. 12,7 mm ze zdalnie sterowanym stanowiskiem strzeleckim WS-4610. Zaletą konstrukcji jest zastosowanie ruchomego środka ogniowego, sterowanego za pomocą manipulatora instalowanego w boku kabiny pilotów. To duży krok naprzód w stosunku do stosowanych wcześniej dział kal. 23 mm, które dla wycelowania wymagały manewru całym śmigłowcem. Użycie standardowego karabinu WKM-Bz zwiększyło elastyczność broni, ponieważ amunicja 12,7 mm x 99, w odróżnieniu od lotniczej amunicji kal. 20 mm czy 23 mm, jest powszechnie dostępna. Ponadto tarnowskie przedsiębiorstwo pokazywać będzie Lotniczy Zasobnik Strzelecki z 12,7mm x 99 z wielolufowym karabinem maszynowym. Podwieszany na samolotach i śmigłowcach jest przeznaczony do zwalczania celów naziemnych i powietrznych seriami o zaprogramowanej długości. Charakteryzuje się automatycznym zliczaniem pozostałej amunicji. Wśród prezentowanych produktów znajdą się także między innymi: 70 mm czterolufowa wyrzutnia lotnicza WW-4/N oraz kontener  startowy rakiet GROM wykorzystywany w systemie Biała. Przypomnijmy, że w maju Zakłady Mechaniczne Tarnów zostały nagrodzone podczas targów Air Fair w Bydgoszczy za kompleksowość oferty uzbrojenia dla lotnictwa. Plany zarządu spółki dotyczą uzyskania certyfikatów lotniczych. Firmy z tej właśnie branży mają być coraz częściej kooperantami przedsiębiorstwa. Taki cel miało też przystąpienie do Doliny Lotniczej, której setnym członkiem na początku roku została tarnowska firma.

(ZM Tarnów)

fot. ZM Tarnów

Komentarze