Informacje

Fot.wikipedia.org
Fot.wikipedia.org

12 Polaków było zmuszanych do niewolniczej pracy w Wielkiej Brytanii. Uwolniła ich policja w ramach międzynarodowej operacji - są nowe informacje

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 października 2013, 20:43

    Aktualizacja: 17 października 2013, 14:55

  • Powiększ tekst

Policja w Glasgow w Szkocji uwolniła 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy - podał szkocki "Daily Record". Trzy osoby zatrzymano podczas operacji przeciwko gangowi handlarzy żywym towarem prowadzonej wspólnie przez policję szkocką, angielską i polską.

Tabloid "Daily Record" informuje, że Polaków uwolniono we wtorek w biurowcu w dzielnicy Cowcaddens, w którym do lipca mieściła się redakcja "Sunday Post". Teraz znajdują się oni pod opieką policyjnej komórki zwalczającej handel żywym towarem i przemyt narkotyków. Policyjną akcją kierował Scotland Yard.

"Trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem zmuszania Polaków do pracy przymusowej" - cytuje gazeta rzecznika metropolitalnej policji Londynu. Jest to dwoje Polaków - 58-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Zostali zatrzymani na autostradzie M6 w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii. Trzecim aresztowanym jest 47-letni Brytyjczyk mieszkający w Buckhurst Hill w hrabstwie Essex na północny wschód od Londynu.

"Osoby, które nie zgadzały się na takie warunki, były zastraszane i bite. Jak ustalili policjanci i śledczy, w Wielkiej Brytanii mogło być zmuszanych do niewolniczej pracy nawet 40 osób różnej narodowości, nie tylko polskiej, i nie tylko na terenie Londynu" - powiedział Sokołowski. Dodał, że informacje wskazywały, że podobny proceder mógł mieć miejsce również w Glasgow i innych miejscowościach.

Policja i prokuratura apelują do ewentualnych kolejnych poszkodowanych o zgłaszanie się i składanie zeznań.


Scotland Yard poinformował, że duże sumy gotówki wraz z dokumentami znaleziono podczas rewizji w Aberdeen we wschodniej Szkocji, Glasgow, Essex i w rejonie Gdańska.

(PAP)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu wSklepiku.pl!

Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych książek w atrakcyjnych cenach!

Zapraszamy!

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych